Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Kalabria

Włochy – Kalabria

Turyści, którzy kochają słoneczną Italię powinni pamiętać, że każdy region tego wyjątkowego kraju, charakteryzuje się innym klimatem, odrębną kulturą, a nawet odmienną kuchni. Wyjątkowo zaskakujący z pewnością okaże się jeden z najpiękniejszych regionów Włoch – Kalabria. Znajdziemy tu wszystko, co można sobie wymarzyć.

Niewielka Kalabria zachwyca kolorową architekturą, przyciąga spokojem i wyluzowanym stylem bycia, któremu daleko do napiętego tempa życia ogromnych miejscowości. Kalabria jest idealnym miejscem na wypoczynek dla osób, które chcą uniknąć tłumów obecnych w wielkich kurortach. W tym miejscu nie musimy się o nic martwić, bo niczego nam nie zabraknie, a naszego spokoju nie zmąci żadna siła. W Kalabrii będziemy mogli rozkoszować się kąpielami w morzu, a na plaży odpoczywać będziemy praktycznie sami.

Kalabria zlokalizowana jest w najgorętszym punkcie na południu kontynentalnych Włoch. To właśnie ten region wyznacza swoimi górzystymi terenami granicę Archipelagu Apenińskiego, kształtując go w charakterystyczny czubek „ włoskiego buta”, między Morzem Tyrreńskim a Morzem Jońskim. Spędzając swoje wakacje na Kalabrii możemy być pewni słonecznej pogody, która rozświetli krystalicznie czystą wodę, złote ziarenka piasku na plażach i wysokie góry z pieszymi szlakami. W każdej z miejscowości tego wyjątkowego regionu spędzimy nasz urlop w otoczeniu tawern, restauracji i kolorowych żaglówek cumujących w okolicznych portach. Żeby poznać prawdziwy smak Kalabrii trzeba się trochę postarać.  Trzeba wdrapać się na najwyższe, górzyste szczyty, gdzie czeka na nas niepowtarzalny widok. Patrząc na mieniące się morze, można odetchnąć pełną piersią, dać się owiać orzeźwiającej morskiej bryzie i poczuć,  że to wszystko mamy na własność. Dopiero wówczas  zrozumiemy, że jesteśmy w prawdziwym raju.   

Do najciekawszych miejscowości całego regionu należy niewielka, ale bardzo urokliwa miejscowość  – Sanginieto Lido. Miasto rozciąga się wzdłuż wybrzeża Morza Tyrreńskiego i odznacza się wyjątkowo malowniczymi terenami. Na miejscu będziemy mogli korzystać z bogatego zaplecza turystycznego, wyróżniającego się prywatnymi basenami, licznymi restauracjami, a nawet dyskotekami. Największą atrakcją Sanginieto Lido jest spływ kajakiem po rwących wodach miejscowego potoku.

Kalabria jest świetnym miejscem na spędzenie wakacji, ze względu na niebywałą możliwość przemieszczania się z jednej miejscowości do drugiej. Tak naprawdę każdego dnia możemy wybrać sobie inny cel wycieczki fakultatywnej. Zdecydowanie do najciekawszych miejsc w całej Kalabrii zalicza się: Sanginieto Passe, Tropea, Wysp Liparyjskie, Diamante Murales, Sycylia, Etna.

W całej Kalabrii poznamy unikatową architekturę typowo śródziemnomorskich miejscowości, ujarzmimy niebezpieczne wulkany i zaznamy błotnych kąpieli w naturalnych uzdrowiskach. Włochy to idealne miejsce, na idealne wakacje. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje