Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Sardynia

Włochy – Sardynia

Sardynia to niepowtarzalna propozycja biur podróży, z której naprawdę warto skorzystać. Sardynia jest drugą, co do wielkości wyspą należącą do Włoch, która rozciągająca się pomiędzy Korsyką a Afryką. Sardynia to jedno z najpiękniejszych miejsc położonych w obrębie Morza Śródziemnego. Na malownicze tereny Sardynii składają się górskie krajobrazy, zatoki pełnego złocistego piasku i turkusowe morze. Sardynia ze względu na znakomite warunki pogodowe i komfortowe zaplecze turystyczne jest idealnym miejscem dla osób poszukujących wypoczynku w otoczeniu nieskazitelnej przyrody. Wyspa jako jedna z niewielu na świecie może pochwalić się widowiskowym wybrzeżem, które liczy sobie ponad 1843 km wspaniałych plaż. Sardynia posiada aż 300 odrębnych piaszczystych zatok i niezliczoną ilość skalnych klifów, jaskiń i podwodnych grot. Na miejscu jest bardzo cicho, plaże są wyjątkowo spokojne, a ciepłe, turkusowe morze zaprasza do kąpieli.

Sardynia wyróżnia się bardzo wyrafinowaną ofertą wypoczynku. Cała wyspa dzieli się na 8 różnorodnych prowincji: Cagliari, Nuoro, Oristano, Sassari, Carbonia-Iglesias, Medio Campidano, Olbia-Tempio, Ogliastra. Na Sardynii każda z miejscowości posiada szereg zróżnicowanych atrakcji turystycznych. Wakacje na Sardynii można spędzić uprawiając windsurfing, wspinaczkę górską, czy nurkując pośród trzech zatopionych wraków w południowej części zatoki.

Na Sardynii miłośnicy kultury i sztuki odnajdą budowle pochodzące z czasów starożytności, klasztory, kościoły i ogromne fortyfikacje. Największe zabytki wyspy to: rzymski amfiteatr datowany na II wiek, uniwersytet założony w 1606 roku, Kościół San Saturnino, Katedry z XII i XVII wieku. Na uwagę zasługują nuragi – są to warowne wieże obserwacyjne, które zostały wzniesione w połowie II tysiąclecia przed Chrystusem. W całej Sardynii znajduje się ich około 7000. Spędzając wczasy na Sardynii koniecznie trzeba zobaczyć największą na wyspie jaskinię – Grota Neptuna, a także takie miasta jak Cagliari, Saccargii, Olbii,  Torralbie i Orista

Podczas wakacji na Sardynii warto skorzystać z okazji i spróbować specjałów serwowanych w miejscowych restauracjach. Na smakoszów kuchni śródziemnomorskiej czekają potrawy bogate w ryby, homary, ośmiornice, ostrygi, kraby, krewetki,  migdały, oliwki, winogrona, makarony, świeże warzywa i czerwone wino.

Opisując Sardynie nie można zapomnieć o rezerwatach morskich i 11 parkach narodowych  otwartych do zwiedzania dla wczasowiczów. Sardynia pod wieloma względami jest bajeczną wyspą, jednak żadna z atrakcji turystycznych czekających na miejscu nie przebije jej naturalnego piękna. W sercu tej fascynującej wyspy piętrzą się malownicze góry, krystalicznie czyste jeziora i słodkowodne laguny. Wszystko co odnajdziemy na wyspie sprawia, że Sardynia jest najlepszą z proponowanych przez biura podróży destynacji. Bez wątpienia wrócimy do domu zadowoleni i zachwyceni naszym wypoczynkiem, a po naszych wczasach na Sardynii pozostanie wiele wyjątkowych wspomnień, do których będziemy chcieli jak najszybciej powrócić.


Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje