Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Sycylia

Włochy – Sycylia

Turyści, którzy kochają spędzać wczasy nad Morzem Śródziemnym powinni zwrócić uwagę na perłę słonecznych Włoch – Sycylię. Malownicza wyspa od lat wyznacza kanon piękna i luksusowego wypoczynku. Sycylia pokazuje jak ciekawie spędzić urlop nad morzem, który niekoniecznie musi polegać jedynie na statecznym wygrzewaniu się w słońcu, może kojarzyć się również z dużą dawka atrakcji turystycznych przejawiających się w postaci historycznych miejsc, bogatej kultury i wspaniałych zabytków.

Sycylia to największa wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Wyspa graniczy z Półwyspem Apenińskim, od którego oddziela ją jedynie niewielka Cieśnina Mesyńska. Serce wyspy stanowi piętrzący się wulkan Etna. Sycylię podzielono na 9 prowincji, z czego każda ma swoją historię, odrębną kulturę i wyróżnia się panującą na miejscu atmosferą. Stolicą wyspy jest Palermo. Miasto, które zostało założone czasach fenickich, dziś może poszczycić się mianem jednej z najstarszych metropolii na wyspie. Największe zabytki Palermo to pozostałości po kulturze rzymskiej i punicka nekropolia. Miłośników sztuki zachwyci podniosły styl architektury licznych kościołów i pałaców znajdujących się na miejscu.

Wyspa kusi turystów wyjątkowym zapleczem turystycznym, wybudowanym w otoczeniu malowniczych formacji skalnych, bujnej zieleni gajów oliwnych i rozległego wybrzeża. Sycylia to jedno z najgorętszych miejsc w słonecznej Italii, idealne by spędzić w nim swoje wczasy. Kurorty wakacyjne i miasteczka portowe rozłożone wzdłuż całego wybrzeża wyspy, chwalą się bogatą ofertą wakacyjną. Na miejscu można oddać się szaleństwu uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy windsurfingu i nurkowania będą pod wrażeniem warunków jakie oferuje Sycylia.

Najlepszym kurortem wypoczynkowym na Sycylii jest miejscowość Taormina. Na miejscu rozciąga się piękna piaszczysta plaża, a nad centrum miasta wznoszą się ruiny starożytnego teatru. Taormina słynie na całym świecie z bogatej w owoce morza wykwintnej kuchni, a także z wyśmienitego czerwonego wina.

Sycylia to nie tylko wakacyjny ośrodek wypoczynkowy, to wyspa słynąca ze wspaniałych zabytków. Swoją wycieczkę po Sycylii powinno zacząć się od Mesyny – miasta, które zostało okrzyknięte przez miejscowych „bramą do Sycylii”. Tutaj zaczyna się każda podróż po Sycylii. Mesyna to także główny port wyspy. Do niego przypływają wszystkie statki i promy z Włoch. W Mesynie turyści mogą podziwiać romańską katedrę, która wyróżnia się największym na świecie mechanizmem zegarowym.

Spędzając wczasy na Sycylii nie można ominąć Agrigento – jest to zespół budowli i świątyń pochodzących z czasów starożytności. W Agrigento można podziwiać świątynię Heraklesa, Concordia, a także wyjątkową budowle poświeconą bogini Junonie.

Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Sycylii jest wulkan Etna, jest to najwyższy i zarazem największy w Europie czynny wulkan. Wokoło wulkanu wybudowana drogę widokową, która pozwala turystom rozkoszować się wspaniałymi panoramami Sycylii. U podnóża Etny rozciąga się malownicze miasto Katania. Na największą uwagę w Katanii zasługuje stara część miasta, która charakteryzuje się kunsztowną architekturą i drogami wykonanymi z powulkanicznego tufu.

Na Sycylii wyróżnia się również miejscowość Corleone – czyli domniemana stolica mafii. W miejscowości tej odnajdziemy muzeum poświęcone zorganizowanej przestępczości, w którym zgromadzono akta sądowe z procesu sądowego wytoczonego mafii.

Sycylia to zadziwiająca wyspa, która mimo wszystko znacznie różni się od Włoch i pozostałych regionów turystycznych położonych w obrębie Półwyspu Apenińskiego. Tylko na Sycylii można poznać prawdziwy smak wakacji nad Morzem Śródziemnym.Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje