Wlochy - Sycylia

Turyści, którzy kochają spędzać wczasy nad Morzem Śródziemnym powinni zwrócić uwagę na perłę słonecznych Włoch – Sycylię. Malownicza wyspa od lat wyznacza kanon piękna i luksusowego wypoczynku. Sycylia pokazuje jak ciekawie spędzić urlop nad morzem, który niekoniecznie musi polegać jedynie na statecznym wygrzewaniu się w słońcu, może kojarzyć się również z dużą dawka atrakcji turystycznych przejawiających się w postaci historycznych miejsc, bogatej kultury i wspaniałych zabytków.

Sycylia to największa wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Wyspa graniczy z Półwyspem Apenińskim, od którego oddziela ją jedynie niewielka Cieśnina Mesyńska. Serce wyspy stanowi piętrzący się wulkan Etna. Sycylię podzielono na 9 prowincji, z czego każda ma swoją historię, odrębną kulturę i wyróżnia się panującą na miejscu atmosferą. Stolicą wyspy jest Palermo. Miasto, które zostało założone czasach fenickich, dziś może poszczycić się mianem jednej z najstarszych metropolii na wyspie. Największe zabytki Palermo to pozostałości po kulturze rzymskiej i punicka nekropolia. Miłośników sztuki zachwyci podniosły styl architektury licznych kościołów i pałaców znajdujących się na miejscu.

Wyspa kusi turystów wyjątkowym zapleczem turystycznym, wybudowanym w otoczeniu malowniczych formacji skalnych, bujnej zieleni gajów oliwnych i rozległego wybrzeża. Sycylia to jedno z najgorętszych miejsc w słonecznej Italii, idealne by spędzić w nim swoje wczasy. Kurorty wakacyjne i miasteczka portowe rozłożone wzdłuż całego wybrzeża wyspy, chwalą się bogatą ofertą wakacyjną. Na miejscu można oddać się szaleństwu uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy windsurfingu i nurkowania będą pod wrażeniem warunków jakie oferuje Sycylia.

Najlepszym kurortem wypoczynkowym na Sycylii jest miejscowość Taormina. Na miejscu rozciąga się piękna piaszczysta plaża, a nad centrum miasta wznoszą się ruiny starożytnego teatru. Taormina słynie na całym świecie z bogatej w owoce morza wykwintnej kuchni, a także z wyśmienitego czerwonego wina.

Sycylia to nie tylko wakacyjny ośrodek wypoczynkowy, to wyspa słynąca ze wspaniałych zabytków. Swoją wycieczkę po Sycylii powinno zacząć się od Mesyny – miasta, które zostało okrzyknięte przez miejscowych „bramą do Sycylii”. Tutaj zaczyna się każda podróż po Sycylii. Mesyna to także główny port wyspy. Do niego przypływają wszystkie statki i promy z Włoch. W Mesynie turyści mogą podziwiać romańską katedrę, która wyróżnia się największym na świecie mechanizmem zegarowym.

Spędzając wczasy na Sycylii nie można ominąć Agrigento - jest to zespół budowli i świątyń pochodzących z czasów starożytności. W Agrigento można podziwiać świątynię Heraklesa, Concordia, a także wyjątkową budowle poświeconą bogini Junonie.

Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Sycylii jest wulkan Etna, jest to najwyższy i zarazem największy w Europie czynny wulkan. Wokoło wulkanu wybudowana drogę widokową, która pozwala turystom rozkoszować się wspaniałymi panoramami Sycylii. U podnóża Etny rozciąga się malownicze miasto Katania. Na największą uwagę w Katanii zasługuje stara część miasta, która charakteryzuje się kunsztowną architekturą i drogami wykonanymi z powulkanicznego tufu.

Na Sycylii wyróżnia się również miejscowość Corleone – czyli domniemana stolica mafii. W miejscowości tej odnajdziemy muzeum poświęcone zorganizowanej przestępczości, w którym zgromadzono akta sądowe z procesu sądowego wytoczonego mafii.

Sycylia to zadziwiająca wyspa, która mimo wszystko znacznie różni się od Włoch i pozostałych regionów turystycznych położonych w obrębie Półwyspu Apenińskiego. Tylko na Sycylii można poznać prawdziwy smak wakacji nad Morzem Śródziemnym.Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

535_guide_randomarticle.jpg 10 najpiękniejszych miejsc na...

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.