Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Val di Fiemme

Włochy – Val di Fiemme

Włoski region Val di Fiemme to nie tylko zjawiskowe alpejskie krajobrazy, to także jeden z najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w tym regionie. Val di Fiemme to jeden wielki kompleks turystyczny, do którego można pojechać całą rodziną i cieszyć się wyjazdem bez zbędnych kompromisów i sprzeczek wynikających z różnic pokoleniowych.  Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta turystyczna Val di Fiemme jest w stanie spełnić wszystkie wymagania turystów.  Jednym słowem – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Na ogromny region narciarski Val di Fiemme składa się kilkanaście  kurortów narciarskich. Do najbardziej znanych zalicza się: Ski Center Latemar, Alpe Cermis, Bellamonte/Alpe di Lusia, Passo Rolle i Lavaze/Oclini. 

Val di Fiemme to rzeczywiście jeden z najlepszych terenów narciarskich położonych w Alpach, przy tym wszystkim świetnie przygotowany technicznie. W Val di Fiemme zróżnicowane trasy narciarskie przygotowano z myślą o różnych oczekiwaniach turystów. Cały region należący do Val Di Fiemme oferuje ponad 150 km tras narciarskich, w tym  ok. 100 km zjazdów, które regularnie są sztucznie naśnieżane. 

Val di Fiemme to idealne miejsce dla miłośników freeridu i snowboardu, a także dla dzieci, które mogą korzystać z usług najlepszych szkółek narciarskich. Oczywiście w Val di Fiemme nie może zabraknąć tras dla najbardziej zapalonych narciarzy, dlatego fani klasycznych nart też znajdą trasy o różnym stopniu trudności.

Turyści, którzy w miejscowościach narciarskich szukają bujnego życia nocnego, mogą być spokojni, ponieważ w Val di Fiemme organizowane są liczne imprezy kulturalne. Na miejscu można poznać wielu ciekawych ludzi, a cały kurort rzeczywiście tętni życiem nawet nocą.  

Na terenie Val di Fiemme odnajdziemy również oświetlone nocą trasy, po który uda się jeździć nawet późnym wieczorem.  Ciekawą atrakcją turystyczną jest także oświetlony w nocy tor saneczkowy, który liczy sobie aż 2,5 km długości. 

Za najlepszy ośrodek turystyczny w Regionie Val Di Fiemme uznaje się nowoczesny Obereggen. Oprócz świetnej infrastruktury turystycznej ogromną zaletą Obereggen jest jego centralne położenie, które umożliwia szybki dostęp do innych ciekawych miejsc regionu Val di Fiemme. Do Oberregen warto pojechać  latem i wiosną, kiedy na zielonych alpejskich łąkach zaczynają rozkwitać kwiaty.  

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje