Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Wenecja

Włochy – Wenecja

Najromantyczniejsze miasto świata, perła Adriatyku, most łączący Wschód z Zachodem – Wenecję można określać na różne sposoby. Miasto przez kilkaset lat opierało swą potęgę na handlu – było największą potęgą gospodarczą basenu Morza Śródziemnego. Jednak i Wenecję czekał kres świetności – w XVI w. stolica regionu Veneto zaczęła podupadać i tracić na znaczeniu. Dziś miasto żyje wyłącznie z turystyki, co doprowadza do emigracji znacznej części ludności. Wenecja jest jednym z najdroższych włoskich miast, ale nie ogranicza to napływu turystów. Jeśli chcemy podziwiać miasto w jak najmniejszym tłumie powinniśmy wybrać się do Wenecji w kwietniu – maju lub październiku – listopadzie.

Głównym środkiem transportu są gondole, taksówki i tramwaje wodne. Miasto położone jest na licznych wyspach, między którymi kursujemy ponad setką kanałów. Najważniejszym z nich jest Canale Grande, który upiększa wspaniała barokowa świątynia Santa Maria Della Salute. Miasto posiada ponad 400 mostów, które umożliwiają piesze zwiedzanie. Najbardziej znane to Most Rialto i Most Westchnień. W centrum Wenecji znajduje się „najpiękniejszy salon świata” – Plac św. Marka z Katedrą św. Marka i Pałacem Dożów. Niedaleko usytuowana jest wspaniała wieża zegarowa. Co ciekawe w Wenecji możemy także podziwiać synagogi – pozostałość po weneckim getcie.

W XVII i XVIII w. Wenecja nazywana była europejską stolicą opery – do dziś można tu podziwiać wspaniałe przedstawienia najwybitniejszych twórców. Miasto znane jest także z karnawału liczącego sobie kilkaset lat i festiwalu filmowego (uznawanego za najstarszą imprezę tego typu na świecie). Z wycieczką do miasta zakochanych należy się spieszyć – wszechobecna woda zagraża wielu pięknym budynkom, które mogą być bezpowrotnie utracone. Mimo wysokich cen i tłumu turystów Wenecja oczaruje nas swą magią już od pierwszego wejrzenia. Ach te Włochy

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje