Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wlochy   /  Regiony-wloch   /  Włochy – Wyspa Elba

Włochy – Wyspa Elba

Włoska wyspa Elba to jedna z największych wysp położonych w słonecznej Italii. Elba należy do Archipelagu Toskańskiego, który otoczony jest Morzem Tyrreńskim i sąsiaduje z Półwyspem Apenińskim i Korsyką. Tereny okalające serce wyspy są bardzo zróżnicowane. Na wybrzeżu znajdziemy praktycznie wszystkie możliwe formacje terenu, poczynając od doniosłych klifów i piętrzących się skał, po spokojne zatoki i malownicze plaże, które wypełnione są po brzegi złocistym piaskiem.

Elba skutecznie przyciąga w swoje strony turystów spragnionych słońca. Z każdym rokiem pojawiają się nowi wczasowicze, którzy chcieliby skosztować wakacji w otoczeniu spektakularnej przyrody Archipelagu Toskańskiego. Na Elbie czeka na podróżnych masa atrakcji turystycznych. Elba to pfrzede wszystkim niezliczona ilość piaszczystych plaż ciągnących się wokół wyspy, wysokiej jakości wakacyjne kurorty, w których oprócz bogatego zaplecza wypoczynkowego możemy podziwiać zabytki i historyczne miejsca. Wyspa jest idealnym miejscem dla osób kochających Włochy i kulturę Toskanii. Spośród wszystkich dziedzin życia kulturalnego Elby na największą uwagę zasługuje sztuka i miejscowa kuchnia.

Każdą miejscowość utulają zapachy świeżych pomidorów, bazylii i owoców morza. Infrastruktura miejska wyróżnia się tradycyjnym budownictwem i wspaniałymi portami. Wszędzie pełno kawiarni i restauracji serwujących tradycyjne przysmaki. Cała wyspa dzieli się na osiem regionów, z czego każdy ma inny charakter i jest równie godny poświecenia uwagi. Stolicą Elby jest miasto Portoferraio, które zostało wybudowane na wyżynie spokojnie opadającej ku morzu. Portoferraio zasłynęło na kartach historii jako miejsce zesłania Napoleona Bonaparte. Dziś miejscowość zachowała dawny urok portowego miasta, które w dzień kusi wąskimi uliczkami i fascynuje starym budownictwem, a w nocy zaprasza na parkiety najlepszych włoskich klubów.

Elba jest wakacyjnym rajem, na którym nigdy nie zabranie słońca, morze jest krystalicznie czyste, roślinność zawsze kolorowa, a każda z miejscowości posiada własną historię i zabytki. Wszystkie atrakcje turystyczne czynią Elbę najciekawszym kurortem na całym Archipelagu Toskańskim. Nie ma takiej rzeczy, która nie przemawia za wakacjami na Elbie, po prostu musimy zdecydować się na wycieczkę w to miejsce.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje