Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Australia   /  Australia – Kultura i religia

Australia – Kultura i religia

Ponad 58% mieszkańców deklaruje wyznanie chrześcijańskie. Protestanci razem i anglikanami tworzą odłam unitariański. Połowa australijskich chrześcijan to katolicy, głównie pochodzenia irlandzkiego oraz imigranci z krajów śródziemnomorskich. Mniejszości niechrześcijańskie zarejestrowane w Australii to, z bardziej licznych, buddyści (1,13%), Żydzi (0,45%) i muzułmanie (1,13%). Co piąty Australijczyk nie odczuwa związku z żadnym wyznaniem.Ważnym zagadnieniem religijnym są wierzenia Aborygenów. Są oni przekonani o istnieniu istot duchowych. Te nadprzyrodzone istnienia według tradycji zamieszkiwały powierzchnię Ziemi, kiedy trwała epoka snu, a miało to miejsce przed pojawieniem się istoty rozumnej, czyli człowieka.

Byty duchowe stworzyły przyrodę, zmieniały swoją postać, ich zachowania nie różniły się od postępowania ludzkiego. Istoty te przemieszczały się po świecie i zostawiały ślady swojej obecności. Mimo swojej nadrealności istoty te poddały się procesowi starzenia i wrócili do swojego miejsca pochodzenia, czyli krainy snu.
Pozostały jednak nieśmiertelne siły, dające siłę nowo narodzonym, a także przyrodzie.

Święte miejsca, gdzie kumuluje się energia, to drzewa, wzgórza, nieckowate zagłębianie gliniastego terenu. Aborygeńskie wierzenia zakładają, że ludzie, zwierzęta i rośliny mają dwie dusze. Jedna z nich, ta śmiertelna, przepada w niepamięci, jednak druga, uznawana za byt związany z jakimś zmarłym przodkiem, powraca do świętego miejsca. Dlatego każdy człowiek odczuwa silną więź ze swoim świętym miejscem; opiekuje się nimi i oddaje cześć.

Zniszczenie albo chociaż uszkodzenie świętego miejsca jest czynem zagrażającym zarówno żywym, jak i zmarłym. Rządy stanowe obejmują je ochroną prawną. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje