Australia - Trekking i backpacking

slider-left-handle.png
  • 4385_iconslider.jpg
  • 4386_iconslider.jpg
  • 4387_iconslider.jpg
  • 4388_iconslider.jpg
  • 4389_iconslider.jpg
  • 4390_iconslider.jpg
  • 8937_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Piesza wyprawa jest dobrym sposobem poznania australijskiego lądu. Świetne szlaki zostały wytyczone w parkach narodowych. Najbardziej znane trasy dostosowane do wypraw pieszych wytyczone zostały w Bogong High Plains Circuit w górach (High Country) Wiktorii, także na Wyspie Frasera i Bellenden Ker w Queenslandzie, w górach Flinders w Australii Południowej oraz Larapinta Trawl, w głębi kontynentu, na zachód od Alice Springs.

Warto przejrzeć przewodnik, wybrać szlak mało uczęszczany, ale dobrze oznakowany, dający możliwość poznania niezwykłych miejsc o szczególnych walorach przyrodniczych.

Warto pamiętać podczas pieszych wypraw w Australii, że w miejscach mniej uczęszczanych można rozpalać ogniska i biwakować.
Do rozpalenia ogniska można używać tylko suchych, opadłych i połamanych gałęzi. Według przyjętego zwyczaju drewno w szałasach powinno być zostawione dla następnych gości.

Pustynne wnętrze kontynentu czeka na zwolenników długich wypraw i trekkingu. Podstawowe wyposażenie, oprócz terenowego samochodu, to zapas wody i paliwa, żywności, kompasy i dobre mapy tego terenu.
Na trasie z ruchliwego wybrzeża w stronę serca Ziemi Południowej najczęstszym widokiem są małe miasteczka, gdzie znajduje się stacja paliw, pub z pokojami noclegowymi i kilka domów. Panuje tam senna i monotonna atmosfera, ale właśnie ta odmienność i niezwykłość mijanego krajobrazu, tak fascynuje turystów.
Drogi nie są asfaltowe, ale wytyczano je utwardzając grunt, a więc po każdej ulewie przejazd samochodem innym niż z napędem na cztery koła jest znacznie utrudniony.

Na strudzonych podróżnych w przydrożnych knajpach czekają rozmowni barmani, którzy serwują piwa Toothes Old, Victoria Bitter, Carlton Midstrength. Podczas wyprawy do Australii trzeba być cierpliwym, czekać na zaskoczenie, które zachwyci.

Kilkudniową monotonię spalonego słońcem wnętrza Australii urozmaicają w pewnym momencie pagórkowate wzniesienia Flinders Ranges. Między nimi wykształciły się głębokie kaniony. Ściany skalnych jam pokrywają do dziś aborygeńskie malowidła.

Podróż po Oodnadatta Track pozwala dotrzeć do słonego jeziora Eyre, otoczonego przez wydmy i piaszczystą plażę. Słony wiatr każdemu znużonemu podróżą turyście przypomina o niezwykłości australijskiego lądu.
Kiedy turyści przywykną już do płaskiego terenu, nagle okazuje się im oczom Uluru. Niektórzy twierdzą, że ta święta góra Aborygenów kształtem przypomina węża, który połknął słonia. O wschodzie i zachodzie Słońca, kiedy gra kolorów jest niesamowite, na tle intensywnej czerwieni turyści z kieliszkami szampana w dłoniach ustawiają się do pamiątkowych fotografii.

Podczas samochodowej wyprawy po Australii nie można pominąć Alice Springs, nazwanej stolicą Czerwonego Centrum.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.