Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Australia   /  Australia – Plaże

Australia – Plaże

Każdy stan położony na wybrzeżu daje turyście możliwość odpoczynku na plaży. Jednak atrakcyjność i popularność plaż wśród zwolenników leniwego wypoczynku zależy od upodobań turystów i tego, jakie wakacje ich interesują.

Leniwe czy aktywne? Leżenie i opalanie czy sport i opalanie? Święty spokój czy nieustanna zabawa?
Australijskie plaże odpowiadają na wszelkie zgłaszane wymagania Niedaleko wybrzeża stanu Queensland, w samym środku Wielkiej Rafy Koralowej, znajduje się archipelag wysp Whitsunday. Najbardziej znane plaże na Whitsunday to Bondi i Great Kappel.

Powinni nim szczególnie zainteresować się zwolennicy rejsów wycieczkowych i plażowania.
Warunki na pewno zachęcą każdego, ponieważ są bezdyskusyjnie wspaniałe. Piasek biały, woda błękitna, roślinność bujna i przyprawiająca o zawrót głowy zielenią. Plaża Cable Beach w miasteczku Broome uznawana jest za najładniejszą i najbardziej znaną na kontynencie australijskim. Broome ma jedną wielką zaletę, której nie należy od razu traktować jak wadę, a jest to częsty błąd turystów podczas wyboru miejsca wypoczynku. Broome to australijska mieścina, gdzie turysta może dotrzeć z Perth w czasie 33-godzinnej podróży autobusem, całkowicie ukryta przed ruchliwą resztą kontynentu, odizolowana, położona w pięknej okolicy, szczególnie warta odkrycia.

Mimo samotniczego położenia, miasteczko proponuje liczne rozrywki. Hotele i ośrodki wypoczynkowe położone w tropikalnym lesie, piękne czyste plaże, rozległe i zachęcające do wypoczynku, a dopiero później trochę rozrywki w centrum handlowym, kilka hosteli i ośrodków wypoczynkowych rozmieszczonych w tropikalnym lesie, wśród palm i hibiskusów.

Plaże w Broome to jednak nie tylko miejsce słonecznego wypoczynku. Równie dobrze odnajdują się tam zwolennicy szybkiej jazdy terenowymi samochodami, którzy na trasie swoich wypraw zawitają na Cable Beach, a także surferzy, wykorzystujący znakomite warunki do zmagań z deską. Na plaży Cable Beach wylegują się nudyści, piknikują całe pokolenia rodzin, a turyści urządzają swoje imprezy nad brzegiem Oceanu Indyjskiego.

Nurkowie zachwycą się rafą koralową Ningaloo, gdzie z pewnością zobaczą rekiny, płaszczki, ogórki wodne i całą resztę fascynującego podwodnego świata. Każdy znajdzie coś dla siebie na tej rozległej i gościnnej plaży w Broome.

Co takiego unikatowego proponuje Cable Beach w małym Bromme, że warto wybrać właśnie ją?
Drobny, sypki piasek, mieniący się odcieniami srebra elektryzuje turystów już od pierwszym kroków postawionych na plaży. Gładkie dno Oceanu Indyjskiego, ciepła woda, wspaniałe warunki do kąpieli i uprawiania sportów wodnych z pewnością zainteresuje niejednego turystę. Porankami i wieczorami niesamowite wrażenie robi wędrówka Słońca po nieboskłonie, turyści obserwują słoneczną tarczę pojawiającą się i znikającą w koronach palm. Leżąc na Cable Beach można zobaczyć baraszkujące na wolności delfiny.Doskonałe warunki do plażowania panują także w Byron Bay, najdalej na wschód wysuniętym punkcie Australii. Dwie godziny jazdy samochodem z Brisbane i już można poznać wszelkie uroki tego miejsca i cieszyć się nimi w pełni.

Plaże Byron Bay zapraszają na wypoczynek. Z szafirowej wody wyskakują delfiny, na dnie można dostrzec płaszczki, brzegiem spacerują maleńkie, nieszkodliwe kraby. Leniwy wypoczynek, nurkowanie, windsurfing. Na brak atrakcji w Byron Bay nie można narzekać.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje