Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Australia   /  Regiony-australii   /  Australia – Nowa Południowa Walia

Australia – Nowa Południowa Walia

W Australii  wyróżniono kilka regionów turystycznych. Nowa Południowa Walia, która była pierwszym na kontynencie australijskim terenem osadnictwa europejskiego, dziś jest największym i najlepiej rozwiniętym gospodarczo stanem. Nadbrzeżne niziny oraz region Australijskiego Terytorium Stołecznego, z ciepłym i umiarkowanym wilgotnym klimatem, są szczególnie atrakcyjne na turystów.

Leniwy wypoczynek na wybrzeżu ma alternatywę w narciarstwie w Wielkich Górach Wododziałowych, szczególnie w Górach Śnieżnych.

Stolicą Nowej Południowej Walii jest Sydney, które pod względem turystycznym zapewnia nie tylko liczne rozrywki, ale jest największym międzynarodowym (i krajowym) węzłem lotniczym Australii. Organizowane są regularne połączenia z Europą, Bliskim Wschodem, Azją Południowo-Wschodnią, Ameryką Północną i Południową i wyspami południowego Pacyfiku.

Centrum Sydney zachwyca turystów mozaiką epok. Wysokie szklane wieżowce sąsiadują ze starą kolonialną zabudową. Turyści nastawienie na zwiedzanie powinni koniecznie zobaczyć kościół St. James i mennicę z pierwszej połowy XIX w.
Symbol Sydney, czyli gmach Opery, jest rozpoznawany dzięki nowoczesnej konstrukcji – dach ma kształt rozpiętych żagli. Natomiast w Galerii Sztuki na pewno turystów zainteresują zbiory sztuki Aborygenów oraz ludów Oceanii.

Wielkie Góry Wododziałowe na australijskim wschodnim wybrzeżu znajdują się w stanie Nowa Południowa Walia.

Najwyższe pasmo to Alpy Australijskie. W Parku Narodowym Kościuszki wznosi się najwyższy szczyt Australii – Góra Kościuszki. Nazwa wzniesienia została nadana przez P.E. Strzeleckiego.
Alpy Australijskie są regionem ważnym w turystyce. Turyści piesi szczególnie upodobali sobie ten region latem, a narciarze zimą.

Bazą wypadową i najważniejszym węzłem komunikacyjnym jest Cooma, gdzie na lotnisku obsługiwane są loty z Sydney i Melbourne. Oprócz  lokalnych linii lotniczych sprawnie funkcjonuje także transport drogowy (tzw. autostrada śnieżna).

Zdecydowanie najpiękniejsze partie Wielkich Gór Wododziałowych to Góry Błękitne, na zachód od Sydney, gdzie funkcję centrum turystycznego spełnia Katoomba. W tym popularnym letnim ośrodku wypoczynkowym działa kolejka wąskotorowa i kolejka linowa. W Górach Błękitnych znajduje się kilka magnesów turystycznych, o których należy pamiętać podczas wyprawy do Australii. Są to rezerwat przyrodniczy Wirrimbura, zapora Warragamba, wodospad Wentworth i jaskinie Jenolan.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje