Australia - Australia Zachodnia

slider-left-handle.png
  • 8926_iconslider.jpg
  • 295_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Stan ten zajmuje aż jedną trzecią kontynentu i jest największym w kraju. Stolica stanu to portowe Perth, leżące na zachodnim wybrzeżu, przy ujściu rzeki Swan do Oceanu Indyjskiego. W stolicy i jej najbliższym otoczeniu mieszka prawie dwie trzecie mieszkańców stanu.
Łagodniejszy klimat i rozległe piaszczyste plaże zapraszają do wypoczynku. Muzeum gromadzi nie tylko eksponaty związane z kulturą aborygeńską, ale także wraki starych statków holenderskich.
Na wyspie Rottnest znajduje się rezerwat dzikich zwierząt.

Miejscowości wypoczynkowe na wybrzeżu: Bunbury, Busselton i Albany.
Tereny złotonośne w okolicy Kalgoorlie do dziś wzbudzają zainteresowanie. Inne ważne miasta w Australii Zachodniej to Geraldton, Port Hedland i Broome.

W części południowo-zachodniej stan ma łagodny klimat i duże zalesienie. Pozostała część Australii Zachodniej to tereny pustynne i półpustynne, prawie niezamieszkane.
Wyjątek z większym zaludnieniem to północna część Australii Zachodniej, tropikalne tereny Kimberley. Gdy odkryto w tym rejonie złoża diamentów w 1979 r., Australia doścignęła RPA w produkcji kamieni.

Popularnym miejscem w Perth jest Kings Park. Ten park wypoczynkowy znajduje się na wzgórzu Elizy na 500 hektarowej powierzchni. Jest to święte miejsce Aborygenów. Mitologia aborygeńska wyjaśnia, że wąż Wagyl w tym właśnie miejscu pod ziemią zamienił się w wodę. W ten sposób spod wzgórza Elizy wytrysnęła rzeka Swan.
Kings Park powstał pod koniec XIX wieku nad rzeką Swan.

Ciekawym miejscem jest także wyspa Rottnest. Ruch turystyczny jest tam jeszcze stosunkowo niewielki, co pozwala na spokojne poznanie tego uroczego zakątka Australii podczas pieszych wypraw.
Najlepiej przyjechać w styczniu, kiedy trwa australijskie lato.

Od  lat 60. XX wieku wyspa Rottnest jest popularnym miejscem wypoczynku wśród mieszkańców Perth, turyści odkryli ją później. Podczas wyprawy na Rottnest warto spróbować nurkowania. W morskiej głębi znajdują się liczne rafy wapienne, wokół których pływają nieustannie ławice egzotycznych ryb. Jest to nie lada gratka dla każdego nurka.

Turyści mogą także wziąć udział na Rottnest w bardzo popularnych połowach langust. Sezon połowów zaczyna się 15 listopada i trwa do 30 czerwca.

Gorący i wybitnie suchy klimat warunkuje powstanie pustyni i półpustyni. Najbardziej znane to Wielka Pustynia Piaszczysta, Pustynia Gibsona i Wielka Pustynia Wiktorii.

Turyści ekstremalni na pewno zainteresują się australijskimi terenami pustynnymi. Wielka Pustynia Piaszczysta w północno-zachodniej części Australii Zachodniej w 2009 r. została wpisana na listę rezerwatów biosfery UNESCO.
Pustynne piaski zalegają na obszarze ok. 360 000 km2. Jest to teren płaski, równinny i niezamieszkany. Niemal idealną równię urozmaicają ostańcowe grzbiety. W suchych dolinach znajdują się słone jeziora, bagna i solniska, tworzące typowy pustynny australijski krajobraz.

Podróż przez Wielką Pustynię Piaszczystą to śmiałe turystyczne wyzwanie. Pozwala jednak na poznanie Australii od całkiem innej strony, jest niezwykłym doświadczeniem, a także próbą wytrzymałości dla każdego, kto w takiej wyprawie uczestniczy.

Jako bazę wypadową najlepiej wybrać Perth, skąd kursują linie autobusowe. Znaczna odległość, ponieważ ok. 2000 km na północ od Perth, może zniechęcić niektórych, ale po pokonaniu początkowej bariery odległości, później można już tylko cieszyć oczy pustynnym piaszczystym bezkresem. I podążać dalej – terenowym samochodem, starym pick-upem albo innym pojazdem mechanicznym, któremu nie straszny piach i odległość.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

455_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla lubiących...

Wakacje to nie tylko błogie wylegiwanie się na plaży czy...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

9607_guide_randomarticle.jpg Idealna Tunezja, czyli który...

Tunezja to piękny północno-afrykański kraj, który oferuje...

535_guide_randomarticle.jpg 10 najpiękniejszych miejsc na...

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.