Bułgaria - Słoneczny Brzeg

slider-left-handle.png
 • 613_iconslider.jpg
 • 614_iconslider.jpg
 • 615_iconslider.jpg
 • 616_iconslider.jpg
 • 8281_iconslider.jpg
 • 610_iconslider.jpg
 • 611_iconslider.jpg
 • 612_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Kurort wybudowany w 1958 roku w miejscu, gdzie w czasach starożytnych i w okresie średniowiecza znajdowały się studnie zaopatrujące Neseber (daw. Mesambria) w wodę, leży na wybrzeżu Morza Czarnego, pomiędzy przylądkiem Emine a Nesebyrem, niedaleko od Burgas. Kojarzony ze wspaniałym urlopem sprzed lat, obecnie przeżywa swój renesans. Jest największym i najbardziej popularnym kurortem w Bułgarii. I trudno w to wątpić!

Wśród zespołu 200 odnowionych hoteli, blisko 120 restauracji, pośród licznych dyskotek i kawiarenek, pubów, klubów, znajdujących się w okolicy dwóch aqua parków, każdy znajdzie kawałek swojego szczęścia.

Miasto tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak też w nocy i nie bez powodu nazywane jest Las Vegas Wschodniej Europy - liczne atrakcje turystyczne po zmroku oświetlają całość wybrzeża. Ponadto na atrakcyjność tego miejsca wpływa możliwość uprawiania rozmaitych sportów wodnych, takich jak choćby nurkowanie czy windsurfing.

Turyści z różnych stron świata ulegają urokowi Słonecznego Brzegu Bułgarii karmiąc oczy mozaiką zielonych krajobrazów i lazurowej wody. Ten malowniczy zakątek świata przyciągają wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać swój urlop w aktywny sposób, ale i tych którzy swoją wakacyjną wycieczkę wiążą z błogim relaksem. Poszukiwacze różnorakich rozrywek z pewnością nie będą się tu nudzić.

Słoneczny Brzeg niemalże połączony jest z Nesebyrem, a symbolem sygnalizującym wjazd do miasta od strony Brzegu, jest stary wiatrak. Nesebyr - miasto niemalże w całości stanowiące muzeum, będące ważnym zabytkiem kultury narodowej - jest miejscem, które powinien odwiedzić każdy wymagający turysta. Wrażeń dostarczą tutaj stare cerkwie, muzea i inne liczne zabytki, które po prostu trzeba zobaczyć.

Charakterystyczne dla kurortu jest spokojne, krystalicznie czyste morze, do którego prowadzą łagodne zejścia. Długie i szerokie plaże, złocisty piasek oraz naturalne wydmy oddzielają wybrzeże od lesistych terenów i sprawiają, że każde zdjęcie staje się piękną widokówką.

Połączenie klimatu górskiego (w pobliżu znajduje się masyw górski Starej Płaniny) oraz morskiego zapewnia doskonałą pożywkę dla oka. Warto podkreślić, że słoneczny Brzeg jest również bardzo bezpiecznym miejscem dla osób podróżujących z dziećmi i uwielbiających szaleństwa morskich kąpieli - rzadko zdarza się spotkać tutaj jeżowce czy też inne niebezpieczne morskie stworzenia.

Średnia letnia temperatura wynosi tutaj około 27 stopni, a temperatura wody sięga aż 30 stopni! Nie zastaniemy tu więc strasznych upałów, nie zaskoczy nas zatem nieprzyjemna ulewa, a kąpiel w morzu będzie prawdziwą chwilą odpoczynku.

Bułgaria łączy w sobie wszystko to, co składa się na wymarzoną wycieczkę: ciepłe morze, zachwycające góry oraz monumentalne zabytki. Tu możesz lenić się na plaży lub poczuć adrenalinę. W Bułgarii naprawdę odpoczniesz!

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.