Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Chile – przewodnik, porady, informacje

Chile – przewodnik, porady, informacje

Nie sposób w kilku słowach opisać atrakcji, które oferuje Chile. Góry i jeziora, plaże i wielka woda, wulkany i doliny, rwące rzeki i pustynia – to wszystko można znaleźć w tym wąskim i długim kraju Ameryki Południowej. Bogata oferta turystyczna kraju sprawia, iż jest on co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów. Każdy znajdzie w Chile coś dla siebie. Amatorzy gór i sportów zimowych mają do dyspozycji liczne kurorty i ośrodki zimowe położone u stóp Andów. Miłośnicy plażowania i kąpieli, a także surfingu, windsurfingu, żeglowania i nurkowania mogą skorzystać z niezwykle licznych plaż ciągnących się przez całą długość kraju. Turyści preferujący zwiedzanie zabytków architektury i poznawanie tradycji i kultury obcych narodów nie będą zawiedzeni po wizycie w Santiago, Valparaiso i innych chilijskich miastach.

Podróżnicy nastawieni głównie na eksploracje przyrody i krain geograficznych znajdą w Chile liczne Parki Narodowe, jeziora polodowcowe, wulkany i wiele innych unikatowych widoków. Dla odważniejszych z nich warta polecenia jest odległa i rzadko odwiedzana przez człowieka Patagonia. Wielką gratką jest także wizyta na Wyspie Wielkanocnej, na której znajdują się tajemnicze, kamienne posągi o niewyjaśnionym pochodzeniu – nigdzie na świecie nie spotkamy niczego podobnego. A po owocnym dniu spędzonym na zwiedzaniu, wspinaczce, pływaniu czy pieszych wędrówkach z pewnością każdy podróżnik powinien zakosztować wspaniałego chilijskiego wina i skosztować pysznych, świeżych owoców morza oferowanych przez liczne restauracje.

Chile jest państwem w pełni demokratycznym, na czele którego stoi kobieta prezydent. Pozycja społeczna kobiet jest w Chile z resztą niezwykle silna. Chile to obecnie republika prezydencka, zamieszkana przez około 16 mln ludzi. Większość mieszkańców to Metysi, poza którymi jedyną liczniejszą grupą etniczna są Indianie.

Jest to kraj katolicki z silnymi tradycjami religijnymi, co pozwala Polakom w dużym stopniu zrozumieć chilijski światopogląd. Chile ma bogatą i burzliwą historię. W XV w. podbite zostało przez Inków, w XVI stuleciu natomiast panowanie na tych terenach przejęli Hiszpanie, którzy prowadzili walki z miejscową ludnością. W wieku XVIII po powstaniu antyhiszpańskim kraj uzyskał niepodległość. Wiek XIX i początek XX to lata świetności tego kraju, który na skutek wojen uzyskał dostęp do bogatych złóż saletry. W latach 70. Ubiegłego wieku w kraju nastąpił przewrót wojskowy, w wyniku którego władzę w kraju uzyskał Pinochet. Jego dyktatorskie rządy trwały do lat 90., był to ciężki okres dla mieszkańców Chile, do tej pory niechętnie przez nich wspominany.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje