Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Chile – przewodnik, porady, informacje

Chile – przewodnik, porady, informacje

Nie sposób w kilku słowach opisać atrakcji, które oferuje Chile. Góry i jeziora, plaże i wielka woda, wulkany i doliny, rwące rzeki i pustynia – to wszystko można znaleźć w tym wąskim i długim kraju Ameryki Południowej. Bogata oferta turystyczna kraju sprawia, iż jest on co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów. Każdy znajdzie w Chile coś dla siebie. Amatorzy gór i sportów zimowych mają do dyspozycji liczne kurorty i ośrodki zimowe położone u stóp Andów. Miłośnicy plażowania i kąpieli, a także surfingu, windsurfingu, żeglowania i nurkowania mogą skorzystać z niezwykle licznych plaż ciągnących się przez całą długość kraju. Turyści preferujący zwiedzanie zabytków architektury i poznawanie tradycji i kultury obcych narodów nie będą zawiedzeni po wizycie w Santiago, Valparaiso i innych chilijskich miastach.

Podróżnicy nastawieni głównie na eksploracje przyrody i krain geograficznych znajdą w Chile liczne Parki Narodowe, jeziora polodowcowe, wulkany i wiele innych unikatowych widoków. Dla odważniejszych z nich warta polecenia jest odległa i rzadko odwiedzana przez człowieka Patagonia. Wielką gratką jest także wizyta na Wyspie Wielkanocnej, na której znajdują się tajemnicze, kamienne posągi o niewyjaśnionym pochodzeniu – nigdzie na świecie nie spotkamy niczego podobnego. A po owocnym dniu spędzonym na zwiedzaniu, wspinaczce, pływaniu czy pieszych wędrówkach z pewnością każdy podróżnik powinien zakosztować wspaniałego chilijskiego wina i skosztować pysznych, świeżych owoców morza oferowanych przez liczne restauracje.

Chile jest państwem w pełni demokratycznym, na czele którego stoi kobieta prezydent. Pozycja społeczna kobiet jest w Chile z resztą niezwykle silna. Chile to obecnie republika prezydencka, zamieszkana przez około 16 mln ludzi. Większość mieszkańców to Metysi, poza którymi jedyną liczniejszą grupą etniczna są Indianie.

Jest to kraj katolicki z silnymi tradycjami religijnymi, co pozwala Polakom w dużym stopniu zrozumieć chilijski światopogląd. Chile ma bogatą i burzliwą historię. W XV w. podbite zostało przez Inków, w XVI stuleciu natomiast panowanie na tych terenach przejęli Hiszpanie, którzy prowadzili walki z miejscową ludnością. W wieku XVIII po powstaniu antyhiszpańskim kraj uzyskał niepodległość. Wiek XIX i początek XX to lata świetności tego kraju, który na skutek wojen uzyskał dostęp do bogatych złóż saletry. W latach 70. Ubiegłego wieku w kraju nastąpił przewrót wojskowy, w wyniku którego władzę w kraju uzyskał Pinochet. Jego dyktatorskie rządy trwały do lat 90., był to ciężki okres dla mieszkańców Chile, do tej pory niechętnie przez nich wspominany.

Zostaw komentarz