Chile

slider-left-handle.png
  • 9022_iconslider.jpg
  • 325_iconslider.jpg
  • 326_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Nie sposób w kilku słowach opisać atrakcji, które oferuje Chile. Góry i jeziora, plaże i wielka woda, wulkany i doliny, rwące rzeki i pustynia – to wszystko można znaleźć w tym wąskim i długim kraju Ameryki Południowej. Bogata oferta turystyczna kraju sprawia, iż jest on co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów. Każdy znajdzie w Chile coś dla siebie. Amatorzy gór i sportów zimowych mają do dyspozycji liczne kurorty i ośrodki zimowe położone u stóp Andów. Miłośnicy plażowania i kąpieli, a także surfingu, windsurfingu, żeglowania i nurkowania mogą skorzystać z niezwykle licznych plaż ciągnących się przez całą długość kraju. Turyści preferujący zwiedzanie zabytków architektury i poznawanie tradycji i kultury obcych narodów nie będą zawiedzeni po wizycie w Santiago, Valparaiso i innych chilijskich miastach.

Podróżnicy nastawieni głównie na eksploracje przyrody i krain geograficznych znajdą w Chile liczne Parki Narodowe, jeziora polodowcowe, wulkany i wiele innych unikatowych widoków. Dla odważniejszych z nich warta polecenia jest odległa i rzadko odwiedzana przez człowieka Patagonia. Wielką gratką jest także wizyta na Wyspie Wielkanocnej, na której znajdują się tajemnicze, kamienne posągi o niewyjaśnionym pochodzeniu – nigdzie na świecie nie spotkamy niczego podobnego. A po owocnym dniu spędzonym na zwiedzaniu, wspinaczce, pływaniu czy pieszych wędrówkach z pewnością każdy podróżnik powinien zakosztować wspaniałego chilijskiego wina i skosztować pysznych, świeżych owoców morza oferowanych przez liczne restauracje.

Chile jest państwem w pełni demokratycznym, na czele którego stoi kobieta prezydent. Pozycja społeczna kobiet jest w Chile z resztą niezwykle silna. Chile to obecnie republika prezydencka, zamieszkana przez około 16 mln ludzi. Większość mieszkańców to Metysi, poza którymi jedyną liczniejszą grupą etniczna są Indianie.

Jest to kraj katolicki z silnymi tradycjami religijnymi, co pozwala Polakom w dużym stopniu zrozumieć chilijski światopogląd. Chile ma bogatą i burzliwą historię. W XV w. podbite zostało przez Inków, w XVI stuleciu natomiast panowanie na tych terenach przejęli Hiszpanie, którzy prowadzili walki z miejscową ludnością. W wieku XVIII po powstaniu antyhiszpańskim kraj uzyskał niepodległość. Wiek XIX i początek XX to lata świetności tego kraju, który na skutek wojen uzyskał dostęp do bogatych złóż saletry. W latach 70. Ubiegłego wieku w kraju nastąpił przewrót wojskowy, w wyniku którego władzę w kraju uzyskał Pinochet. Jego dyktatorskie rządy trwały do lat 90., był to ciężki okres dla mieszkańców Chile, do tej pory niechętnie przez nich wspominany.

Przewodnik   Miasta i regiony
 

Oferty

NPL-13127A-0.jpg
21-08-2018 / 7 dni
od: 750 zł
 
NPL-74121A-0.jpg
Włochy / Riwiera Adriatycka
16-05-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-15485A-0.jpg
31-03-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-23188A-0.jpg
30-10-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 
NPL-23246A-0.jpg
25-02-2018 / 6 dni
od: 750 zł
 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś ju...

9303_guide_randomarticle.jpg Niezapomniane oferty sylwestrowe

Choć do Sylwestra pozostało jeszcze dużo czasu, to warto...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi chrześcijanie

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort wybrać?

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

506_guide_randomarticle.jpg Wakacje za 1000zł

Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o zagranicznych...

9602_guide_randomarticle.jpg Jeszcze zdążysz!

Święta, święta a po … świętach pora na zaplanowanie urlopu!...

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.