Chile - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 326_iconslider.jpg
  • 9022_iconslider.jpg
  • 325_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Nie sposób w kilku słowach opisać atrakcji, które oferuje Chile. Góry i jeziora, plaże i wielka woda, wulkany i doliny, rwące rzeki i pustynia – to wszystko można znaleźć w tym wąskim i długim kraju Ameryki Południowej. Bogata oferta turystyczna kraju sprawia, iż jest on co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów. Każdy znajdzie w Chile coś dla siebie. Amatorzy gór i sportów zimowych mają do dyspozycji liczne kurorty i ośrodki zimowe położone u stóp Andów. Miłośnicy plażowania i kąpieli, a także surfingu, windsurfingu, żeglowania i nurkowania mogą skorzystać z niezwykle licznych plaż ciągnących się przez całą długość kraju. Turyści preferujący zwiedzanie zabytków architektury i poznawanie tradycji i kultury obcych narodów nie będą zawiedzeni po wizycie w Santiago, Valparaiso i innych chilijskich miastach.

Podróżnicy nastawieni głównie na eksploracje przyrody i krain geograficznych znajdą w Chile liczne Parki Narodowe, jeziora polodowcowe, wulkany i wiele innych unikatowych widoków. Dla odważniejszych z nich warta polecenia jest odległa i rzadko odwiedzana przez człowieka Patagonia. Wielką gratką jest także wizyta na Wyspie Wielkanocnej, na której znajdują się tajemnicze, kamienne posągi o niewyjaśnionym pochodzeniu – nigdzie na świecie nie spotkamy niczego podobnego. A po owocnym dniu spędzonym na zwiedzaniu, wspinaczce, pływaniu czy pieszych wędrówkach z pewnością każdy podróżnik powinien zakosztować wspaniałego chilijskiego wina i skosztować pysznych, świeżych owoców morza oferowanych przez liczne restauracje.

Chile jest państwem w pełni demokratycznym, na czele którego stoi kobieta prezydent. Pozycja społeczna kobiet jest w Chile z resztą niezwykle silna. Chile to obecnie republika prezydencka, zamieszkana przez około 16 mln ludzi. Większość mieszkańców to Metysi, poza którymi jedyną liczniejszą grupą etniczna są Indianie.

Jest to kraj katolicki z silnymi tradycjami religijnymi, co pozwala Polakom w dużym stopniu zrozumieć chilijski światopogląd. Chile ma bogatą i burzliwą historię. W XV w. podbite zostało przez Inków, w XVI stuleciu natomiast panowanie na tych terenach przejęli Hiszpanie, którzy prowadzili walki z miejscową ludnością. W wieku XVIII po powstaniu antyhiszpańskim kraj uzyskał niepodległość. Wiek XIX i początek XX to lata świetności tego kraju, który na skutek wojen uzyskał dostęp do bogatych złóż saletry. W latach 70. Ubiegłego wieku w kraju nastąpił przewrót wojskowy, w wyniku którego władzę w kraju uzyskał Pinochet. Jego dyktatorskie rządy trwały do lat 90., był to ciężki okres dla mieszkańców Chile, do tej pory niechętnie przez nich wspominany.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

9606_guide_randomarticle.jpg Wyspy Zielonego Przylądka...

Republika Zielonego Przylądka to długie, piaszczyste plaże,...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.