Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Litwa – przewodnik, porady, informacje

Litwa – przewodnik, porady, informacje

Okazuje się, że by spędzić wakacje swojego życia nie trzeba wcale szukać daleko, bo prawdziwa turystyczna perła leży tuż obok nas.Litwa, bo o niej mowa, to prawdziwy skarb wschodniej Europy, który na szczęście coraz częściej zostaje doceniany przez turystów z całej Europy.Polacy znajdują się we wspaniałej sytuacji, ponieważ wycieczka do Litwy obejdzie się łaskawie z naszym portfelem i jednocześnie zaspokoi nasze oczekiwania, nawet te najbardziej wygórowane.

W Litwie nie tylko duże miasta zachwycają, ale także okoliczne wsie i miasteczka, w których pełno jest miejsc, gdzie można wypocząć podziwiając przyrodę.Litwa to prężnie działające centrum kulturowe. To właśnie na Litwie urodził się nasz ukochany wieszcz – Adam Mickiewicz, a także Juliusz Słowacki czy bracia Śniadeccy.To na Litwie zostało nasze polskie miasto, wiele jest spolszczonych słów, polskich nazw ulic i szkół. Ten kraj zasługuje na jego odwiedzenie!

Wilno to prawdziwa potęga, tutaj na każdym kroku spotkać możemy zapierające dech w piersiach zabytki, od monumentalnych kościołów, przez piękną starówkę, aż po zamki.Podobnie jest w Kownie i każdym innym litewskim mieście. Oprócz zabytków Litwa przygotowała dla turystów prężnie rozwijające się centrum najnowszych technologii. Nie brakuje tu przecież nowoczesnych obiektów architektonicznych i ośrodków naukowych.Jeśli chcemy zobaczyć takie właśnie oblicze Litwy powinniśmy wybrać Kłajpeda jako cel naszej podróży. Tutaj znajdują się wyśmienite restauracje, romantyczne knajpki i pełne zabawy kluby, w których możemy bawić się do białego rana.

Mało tego – Litwa kusi także wyjątkową przyrodą.Druskienniki to miasto, którego początki datuje się na rok 1636. Ogromnym walorem tego miejsca jest zielona okolica. Wszędzie rozciągają się lasy oraz malownicze pagórki. Miasto z pewnością można nazwać przyrodniczym kurortem, w którym każdy odnajduje spokój i … zdrowie.Tutaj wiele osób leczy swoje dolegliwości: choroby reumatyczne, zwyrodnieniowe i inne.

Zabytki, historycznie ważne miejsca, nieskazitelna przyroda, nowoczesne budynki i Bałtyk… a to wszystko w korzystnej cenie. Czy takie miejsce nie wydaje się być idealne na wycieczkę lub dwutygodniowe wakacje? Jedno jest pewne – w Litwie nie da się nudzić!

 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje