Litwa - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 853_iconslider.jpg
  • 848_iconslider.jpg
  • 849_iconslider.jpg
  • 850_iconslider.jpg
  • 851_iconslider.jpg
  • 852_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Okazuje się, że by spędzić wakacje swojego życia nie trzeba wcale szukać daleko, bo prawdziwa turystyczna perła leży tuż obok nas.Litwa, bo o niej mowa, to prawdziwy skarb wschodniej Europy, który na szczęście coraz częściej zostaje doceniany przez turystów z całej Europy.Polacy znajdują się we wspaniałej sytuacji, ponieważ wycieczka do Litwy obejdzie się łaskawie z naszym portfelem i jednocześnie zaspokoi nasze oczekiwania, nawet te najbardziej wygórowane.

W Litwie nie tylko duże miasta zachwycają, ale także okoliczne wsie i miasteczka, w których pełno jest miejsc, gdzie można wypocząć podziwiając przyrodę.Litwa to prężnie działające centrum kulturowe. To właśnie na Litwie urodził się nasz ukochany wieszcz – Adam Mickiewicz, a także Juliusz Słowacki czy bracia Śniadeccy.To na Litwie zostało nasze polskie miasto, wiele jest spolszczonych słów, polskich nazw ulic i szkół. Ten kraj zasługuje na jego odwiedzenie!

Wilno to prawdziwa potęga, tutaj na każdym kroku spotkać możemy zapierające dech w piersiach zabytki, od monumentalnych kościołów, przez piękną starówkę, aż po zamki.Podobnie jest w Kownie i każdym innym litewskim mieście. Oprócz zabytków Litwa przygotowała dla turystów prężnie rozwijające się centrum najnowszych technologii. Nie brakuje tu przecież nowoczesnych obiektów architektonicznych i ośrodków naukowych.Jeśli chcemy zobaczyć takie właśnie oblicze Litwy powinniśmy wybrać Kłajpeda jako cel naszej podróży. Tutaj znajdują się wyśmienite restauracje, romantyczne knajpki i pełne zabawy kluby, w których możemy bawić się do białego rana.

Mało tego – Litwa kusi także wyjątkową przyrodą.Druskienniki to miasto, którego początki datuje się na rok 1636. Ogromnym walorem tego miejsca jest zielona okolica. Wszędzie rozciągają się lasy oraz malownicze pagórki. Miasto z pewnością można nazwać przyrodniczym kurortem, w którym każdy odnajduje spokój i … zdrowie.Tutaj wiele osób leczy swoje dolegliwości: choroby reumatyczne, zwyrodnieniowe i inne.

Zabytki, historycznie ważne miejsca, nieskazitelna przyroda, nowoczesne budynki i Bałtyk… a to wszystko w korzystnej cenie. Czy takie miejsce nie wydaje się być idealne na wycieczkę lub dwutygodniowe wakacje? Jedno jest pewne – w Litwie nie da się nudzić!

 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

8453_guide_randomarticle.jpg Czarnogórska dawka adrenaliny

Nuda w Czarnogórze nikomu nie grozi – i to nie tylko z...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.