Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Malawi – przewodnik, porady, informacje

Malawi – przewodnik, porady, informacje

Malawi mimo pięknych krajobrazów, przyjaznych ludzi, jednego z największych jezior słodkowodnych w Afryce, piaszczystych plaż i wysp, nie jest jeszcze prawdziwym molochem turystycznym. Wszelkie doświadczenia towarzyszące nam podczas zwiedzanie tego kraju nie są zaburzone przez tłumy gapiów, a przyroda Malawi ma dalej dziewiczy charakter, który od lat jest nienaruszony dzięki braku tłumnie zwiedzających wczasowiczów.

Malawi jest symbolem charakterystycznego dla Afryki Safari, ale oznacza także ogrom dzikiej przyrody, wypoczynek w słońcu, piaszczyste plaże, wyspy, ogromne jeziora, campingi i nieograniczoną przestrzeń, która bogata jest w parki narodowe i rezerwaty przyrody.

Decydując się na wczasy w Malawi, na pewno nie będziemy żałować naszej decyzji. Pod względem malowniczych terenów, kraj tej jest istnym rajem, jednak ze względu na bardzo osłabioną gospodarkę, Malawi jest najbiedniejszym państwem na świecie. Choćby dlatego warto zainteresować się tym egzotycznym miejscem i dostrzec inny sposób życia. Podróż do Malawi nie jest na tyle niebezpieczna jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Tutaj można robić wszystko czego dusza zapragnie, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wybierając wczasy w Malawi zagwarantujemy sobie jedne z najlepszych wakacji i jednocześnie zrobimy coś dla innych. Warto zastanowić się nad taką wycieczką i wspomóc ten kraj.  

Na miejscu będziemy mogli podziwiać malownicze spektakle tworzone przez przyrodę w jednych z najpiękniejszych parków przyrody nieożywionej w Afryce. Najlepsze Parki Narodowe i rezerwaty odnajdziemy w Nyika, Vwasa Marsh, Liwonde i Lengwe. W Kasungu będziemy mogli przejechać specjalnym samochodem terenowym obok słoni, bawołów, antylop i innych egzotycznych zwierząt.

Nasze wczasy w Malawi umili nam wizyta w pierwszym na świecie słodkowodnym Parku Narodowym Lake Malawi. Na tereny należące do parku składają się góry, jedno z największych jezior w Afryce i liczne wyspy. To idealne miejsce dla osób, które marzą o wypoczynku. W pobliżu Małpiej Zatoki, będziemy mogli zanurkować wśród tropikalnych ryb. Miłośnicy nart wodnych, basenów, żeglarstwa, wędkarstwa i kajakarstwa będą w Malawi wniebowzięci .

Miłośnicy wspinaczki górskiej będą natomiast zachwyceni świetnymi warunkami na Nyika Plateau. Malawi posiada jedne z najlepszych terenów górskich w całej Afryce. Amatorzy sportów górskich muszą koniecznie wejść na Zombę, Viphya Plateaux i Mulanje, czyli najwyższą górę w Afryce Środkowej. Dedza, Michiru, Ndirande i Chiradzulu oferuje również trudne stoki.

Turyści, którzy lubią spędzać swój wolny czas w mniej ekstremalnej formie mogą oddać się  jeździe konnej na Nyika Plateau, gdzie safari na koniach jest niezwykle popularne.

Jeżeli kochamy sztukę i tradycyjny taniec afrykański to Malawi będzie dla nas idealnym państwem. W tym kraju będziemy mogli zobaczyć na własne oczy wspaniałe pokazy tańca, którym towarzyszy spektakl z rzeźbionymi maskami, piórami i kolorowymi farbami.

Wszystko co można sobie wymarzyć czeka na Malawi. Co najważniejsze, mimo ogromnej ilości atrakcji turystycznych, w kolejce po zorganizowane wczasy w Malawi, nie ma wielu turystów, którzy później mogliby zakłócić nasz pobyt w raju. Pamiętajmy jednak, że Malawi to naprawdę biedny kraj i warto to uszanować i jeśli to tylko możliwe – pomóc. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje