Malawi - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 7325_iconslider.jpg
  • 7326_iconslider.jpg
  • 7327_iconslider.jpg
  • 7328_iconslider.jpg
  • 7329_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Malawi mimo pięknych krajobrazów, przyjaznych ludzi, jednego z największych jezior słodkowodnych w Afryce, piaszczystych plaż i wysp, nie jest jeszcze prawdziwym molochem turystycznym. Wszelkie doświadczenia towarzyszące nam podczas zwiedzanie tego kraju nie są zaburzone przez tłumy gapiów, a przyroda Malawi ma dalej dziewiczy charakter, który od lat jest nienaruszony dzięki braku tłumnie zwiedzających wczasowiczów.

Malawi jest symbolem charakterystycznego dla Afryki Safari, ale oznacza także ogrom dzikiej przyrody, wypoczynek w słońcu, piaszczyste plaże, wyspy, ogromne jeziora, campingi i nieograniczoną przestrzeń, która bogata jest w parki narodowe i rezerwaty przyrody.

Decydując się na wczasy w Malawi, na pewno nie będziemy żałować naszej decyzji. Pod względem malowniczych terenów, kraj tej jest istnym rajem, jednak ze względu na bardzo osłabioną gospodarkę, Malawi jest najbiedniejszym państwem na świecie. Choćby dlatego warto zainteresować się tym egzotycznym miejscem i dostrzec inny sposób życia. Podróż do Malawi nie jest na tyle niebezpieczna jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Tutaj można robić wszystko czego dusza zapragnie, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wybierając wczasy w Malawi zagwarantujemy sobie jedne z najlepszych wakacji i jednocześnie zrobimy coś dla innych. Warto zastanowić się nad taką wycieczką i wspomóc ten kraj.  

Na miejscu będziemy mogli podziwiać malownicze spektakle tworzone przez przyrodę w jednych z najpiękniejszych parków przyrody nieożywionej w Afryce. Najlepsze Parki Narodowe i rezerwaty odnajdziemy w Nyika, Vwasa Marsh, Liwonde i Lengwe. W Kasungu będziemy mogli przejechać specjalnym samochodem terenowym obok słoni, bawołów, antylop i innych egzotycznych zwierząt.

Nasze wczasy w Malawi umili nam wizyta w pierwszym na świecie słodkowodnym Parku Narodowym Lake Malawi. Na tereny należące do parku składają się góry, jedno z największych jezior w Afryce i liczne wyspy. To idealne miejsce dla osób, które marzą o wypoczynku. W pobliżu Małpiej Zatoki, będziemy mogli zanurkować wśród tropikalnych ryb. Miłośnicy nart wodnych, basenów, żeglarstwa, wędkarstwa i kajakarstwa będą w Malawi wniebowzięci .

Miłośnicy wspinaczki górskiej będą natomiast zachwyceni świetnymi warunkami na Nyika Plateau. Malawi posiada jedne z najlepszych terenów górskich w całej Afryce. Amatorzy sportów górskich muszą koniecznie wejść na Zombę, Viphya Plateaux i Mulanje, czyli najwyższą górę w Afryce Środkowej. Dedza, Michiru, Ndirande i Chiradzulu oferuje również trudne stoki.

Turyści, którzy lubią spędzać swój wolny czas w mniej ekstremalnej formie mogą oddać się  jeździe konnej na Nyika Plateau, gdzie safari na koniach jest niezwykle popularne.

Jeżeli kochamy sztukę i tradycyjny taniec afrykański to Malawi będzie dla nas idealnym państwem. W tym kraju będziemy mogli zobaczyć na własne oczy wspaniałe pokazy tańca, którym towarzyszy spektakl z rzeźbionymi maskami, piórami i kolorowymi farbami.

Wszystko co można sobie wymarzyć czeka na Malawi. Co najważniejsze, mimo ogromnej ilości atrakcji turystycznych, w kolejce po zorganizowane wczasy w Malawi, nie ma wielu turystów, którzy później mogliby zakłócić nasz pobyt w raju. Pamiętajmy jednak, że Malawi to naprawdę biedny kraj i warto to uszanować i jeśli to tylko możliwe – pomóc. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

107_guide_randomarticle.jpg Przysmaki kuchni...

Prawie każdy słyszał o gazpacho czy frittacie. Ale co się...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

494_guide_randomarticle.jpg Bułgaria pachnąca słońcem

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie...

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.