Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Malezja – przewodnik, porady, informacje

Malezja – przewodnik, porady, informacje

Selamat Datang znaczy witamy. Tradycyjne przywitanie czeka wszystkich przybywających do tego egzotycznego kraju. Różnorodność etniczna poprzez style, religie, kuchnie łączy się tutaj z tym, co tradycyjnie Malajskie. Malezja oferuje całą gamę interesujących wrażeń. Gdziekolwiek się udamy spotkamy ciepłych i przyjaznych ludzi.

Wspaniałe obrzędy świąteczne, unikalne wyroby sztuki i rękodzieła, oryginalne tańce, kuchnię i zabytki architektury. Malezja to nie tylko kraj cudownych plaż, gór i parków narodowych, ale także jedno z najbogatszych państw w Azji Południowo-Wschodniej.

Stolica Kuala Lumpur to miasto, które dzięki industrializacji stało się wzorem dla nowoczesnych metropolii XXI wieku. Bajeczne drapacze chmur nawiązujące stylem do budowli islamskich kontrastują tu z zabytkowymi sklepikami Chinatown i brytyjską architekturą kolonialną. Nad miastem górują monumentalne wieże Petronas Twin Towers – jedne z najwyższych budynków świata.

Prawdziwym skarbem Malezji jest jej przyroda. Malezyjski park narodowy Taman Negara szczyci się najstarszym lasem deszczowym na świecie – ma około 130 milionów lat. Dżunglę zamieszkuje ponad 300 gatunków ptaków i 200 gatunków ssaków i gadów.

Park Endau Rompin jest jednym z ostatnich obszarów chronionego lasu nizinnego. Na powierzchni 870 km2 występuje bogactwo roślin i takich zwierząt jak: dzioborożce, dziki, tapiry, tygrysy, słonie i nosorożce sumatrzańskie. Otaczająca przyroda zadziwia urodą wodospadów, gajów palmowych, wyżynnych bagien wśród znajdują się wioski tubylczego plemienia Orang Asli. Wybrzeże ze swoimi tropikalnymi kurortami o bezkresnych plażach pozwala zasmakować smaku raju.

Orangutany, najstarszy las deszczowy świata, drapacze chmur, majestatyczne meczety i świątynie, wspaniałe wybrzeże – powinny skusić najbardziej wymagających turystów. Gorący, wilgotny klimat Malezji sprzyja też uprawie wielu egzotycznych owoców, będziemy mieli okazję spróbowania nieznanych owoców tropikalnych.

Na plaże z białego piasku delikatny cień rzucają palmy kokosowe. Pod lustrem ciepłych koralowych wód kryją zakamarki czekające na swoich odkrywców.

W Malezji jest wiele światowej sławy miejsc nadających się do nurkowania, zarówno z rurką, jak i z akwalungiem, a kursy nurkowania z akwalungiem należą do najtańszych na świecie. Pragnąc jeszcze bardziej urozmaicić pobyt w Malezji można odwiedzić Cameron Highlands. W tym największym górskim rejonie Malezji znajdują się miejscowości wypoczynkowe położone na wysokości ponad 1500 m.n.p.m., otoczone plantacjami herbaty, kwiatów, warzyw oraz polami golfowymi.

Gdyby tego było jednak za mało przebywające w Malezji będziemy mieli okazję zasmakowania jednej z najsmaczniejszych kuchni w całej Azji.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje