Malezja - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 5968_iconslider.jpg
  • 5969_iconslider.jpg
  • 5970_iconslider.jpg
  • 5971_iconslider.jpg
  • 5967_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Selamat Datang znaczy witamy. Tradycyjne przywitanie czeka wszystkich przybywających do tego egzotycznego kraju. Różnorodność etniczna poprzez style, religie, kuchnie łączy się tutaj z tym, co tradycyjnie Malajskie. Malezja oferuje całą gamę interesujących wrażeń. Gdziekolwiek się udamy spotkamy ciepłych i przyjaznych ludzi.

Wspaniałe obrzędy świąteczne, unikalne wyroby sztuki i rękodzieła, oryginalne tańce, kuchnię i zabytki architektury. Malezja to nie tylko kraj cudownych plaż, gór i parków narodowych, ale także jedno z najbogatszych państw w Azji Południowo-Wschodniej.

Stolica Kuala Lumpur to miasto, które dzięki industrializacji stało się wzorem dla nowoczesnych metropolii XXI wieku. Bajeczne drapacze chmur nawiązujące stylem do budowli islamskich kontrastują tu z zabytkowymi sklepikami Chinatown i brytyjską architekturą kolonialną. Nad miastem górują monumentalne wieże Petronas Twin Towers – jedne z najwyższych budynków świata.

Prawdziwym skarbem Malezji jest jej przyroda. Malezyjski park narodowy Taman Negara szczyci się najstarszym lasem deszczowym na świecie – ma około 130 milionów lat. Dżunglę zamieszkuje ponad 300 gatunków ptaków i 200 gatunków ssaków i gadów.

Park Endau Rompin jest jednym z ostatnich obszarów chronionego lasu nizinnego. Na powierzchni 870 km2 występuje bogactwo roślin i takich zwierząt jak: dzioborożce, dziki, tapiry, tygrysy, słonie i nosorożce sumatrzańskie. Otaczająca przyroda zadziwia urodą wodospadów, gajów palmowych, wyżynnych bagien wśród znajdują się wioski tubylczego plemienia Orang Asli. Wybrzeże ze swoimi tropikalnymi kurortami o bezkresnych plażach pozwala zasmakować smaku raju.

Orangutany, najstarszy las deszczowy świata, drapacze chmur, majestatyczne meczety i świątynie, wspaniałe wybrzeże - powinny skusić najbardziej wymagających turystów. Gorący, wilgotny klimat Malezji sprzyja też uprawie wielu egzotycznych owoców, będziemy mieli okazję spróbowania nieznanych owoców tropikalnych.

Na plaże z białego piasku delikatny cień rzucają palmy kokosowe. Pod lustrem ciepłych koralowych wód kryją zakamarki czekające na swoich odkrywców.

W Malezji jest wiele światowej sławy miejsc nadających się do nurkowania, zarówno z rurką, jak i z akwalungiem, a kursy nurkowania z akwalungiem należą do najtańszych na świecie. Pragnąc jeszcze bardziej urozmaicić pobyt w Malezji można odwiedzić Cameron Highlands. W tym największym górskim rejonie Malezji znajdują się miejscowości wypoczynkowe położone na wysokości ponad 1500 m.n.p.m., otoczone plantacjami herbaty, kwiatów, warzyw oraz polami golfowymi.

Gdyby tego było jednak za mało przebywające w Malezji będziemy mieli okazję zasmakowania jednej z najsmaczniejszych kuchni w całej Azji.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

535_guide_randomarticle.jpg 10 najpiękniejszych miejsc na...

Świat jest pełen przepięknych miejsc, z których istnienia...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.