Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Norwegia   /  Regiony   /  Norwegia – Bergen

Norwegia – Bergen

Za najpiękniejsze miasto w Norwegii uznaje się położone na zachodnim wybrzeżu – Bergen.  Zdecydowanie niewiele miejsc na świecie może pochwalić się tak wyjątkowymi panoramami rozciągającymi się dookoła zabudowy miejskiej. Okolice tego norweskiego miasta wyróżniają się górskimi fiordami, kolorowymi osadami, typowo skandynawskim budownictwem, wspaniałymi portami i zielonymi fiordami znajdującymi tuż nad samym wybrzeżem.

Różnorodność norweskich miast jest widoczna na wiele sposobów. Bergen w  porównaniu do Oslo wypada dużo korzystniej. Przyjeżdżając tutaj z Oslo, ma się wrażenie, że to właśnie takiej Norwegii poszukują turyści. Bergen wyróżnia się nie tylko pięknem przyrody, ale głównie autentyzmem bogatej tradycji. Gdziekolwiek nie spojrzymy tam pojawiają się typowo skandynawskie akcenty, drewniane domy, długie trudne do wypowiedzenia nazwy ulic, posągi wikingów i trolli, stragany rybaków, kutry i łodzie rybackie. Bergen to miasto słynące z kolorowych norweskich budynków i typowo portowego charakteru.

Bergen ma niepowtarzalny, wręcz baśniowy klimat, co sprawia, że w dużej mierze jest ono niepowtarzalnym i jedynym takim miastem na mapie świata. W dobie masowej kultury, w Bergen wykorzystuje się stare, norweskie symbole, które bezwątpienia nadają miastu typowo skandynawskiego charakteru. W mieście nawet Mcdonalnd’s znajduje się w typowo norweskim drewniany domku, a jego szyld jest zmieniony na skandynawską grafikę.

Bergen może poszczycić się największą liczbą zabytkowych budynków w całej Norwegii. Na miejscu będziemy mogli podziwiać kościoły w stylu romańskim, w tym katedrę Św. Olafa, renesansowy kościół Św. Krzyża i kościół Nyrkirken.  W Bergen na uwagę zasługuje także zabytkowy ratusz, pochodzący z XVI wieku, pałac Damsgaard, wieża Rosenkrantz, brama miejska, zamek Begenhus a także szpital trędowatych Św. Krzyża. Niebywałą atrakcją będzie oceanarium, kolorowe domy mieszkalne, kolejka linowa na najwyższą górę w mieście, oraz liczne muzea. W Bergen znajduję się informacja turystyczna, które organizuje wycieczki fakultatywne po fiordach i okolicznych atrakcjach turystycznych, dlatego nie ma szans żeby narzekać na brak rozrywki w tym wyjątkowym mieście.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje