Słowenia - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 5261_iconslider.jpg
  • 5262_iconslider.jpg
  • 5263_iconslider.jpg
  • 5264_iconslider.jpg
  • 5265_iconslider.jpg
  • 5259_iconslider.jpg
  • 5260_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Słowenia, jeden z mniejszych krajów europejskich powstały po rozpadzie byłej Jugosławii, nie należy do potęg turystycznych na naszym kontynencie, jednak wydaje się, że nie powinno się lekceważyć jego walorów i atrakcji, które ma do zaproponowania. 

Każdy z polskich turystów znajdzie w Słowenii coś interesującego. Osoby chcące odkryć dziedzictwo kulturowo – historyczne tego kraju powinny swoją podróż rozpocząć od stolicy kraju – Lublany. W mieście tym do zobaczenia są przepiękne i interesujące obiekty: Zamek wybudowany na wzgórzu wznoszącym się nad miastem, Stare Miasto, Katedra św. Mikołaja, dzielnica Tromostovje oraz Muzeum i Galeria Narodowe.

Drugim pod względem wielkości miastem Słowenii jest Maribor, położony blisko granicy z Austrią. W tym mieście zobaczmy, zlokalizowane w samym centrum, renesansowy ratusz i średniowieczny zamek oraz kościoły: bazylikę św. Marii Matki Litościwej, katedrę św. Jana Chrzciciela i synagogę.

Innymi interesującymi miastami są m.in.: Bleda (ze średniowiecznym zamkiem), Koper (z Pałacem Pretorów) oraz Ptuj (jedno z najstarszych miast słoweńskich, którego historia sięga czasów epoki kamienia, zwane dawniej Petawium).

Ci, którzy preferują raczej kontakt z naturą, przyrodą nie powinni być rozczarowani. Absolutnie trzeba odwiedzić jedną z największych na świecie jaskiń w Postojnej, mającą 20 km kwadratowych powierzchni i 27 km długości, przez którą przepływa rzeka Pivka. Miejsce to znane jest z niezwykle pięknych form krasowych (stalaktytów i stalagmitów) oraz płaza – odmieńca jaskiniowego, o różowym kolorze skóry, żyjącego jedynie w podziemnych wodach dynarskiego krasu.
 W okresie wakacji letnich wspaniale wypocząć można nad słoweńską częścią wybrzeża Morza Adriatyckiego. Do najbardziej znanych kurortów zalicza się Piran, Izolę i Koper. Blisko morza znajdują się także solanki Secovlje oraz unikalny, pochodzący z XVIII wieku klif Strunjan (najwyższy na Adriatyku).
 Amatorzy sportów zimowych, w tym w szczególności jazdy na nartach i na snowboardzie, powinni wybrać się w słoweńskie Alpy. Kibice skoków narciarskich mogą obserwować zawody na jednej z największych skoczni na świecie w Planicy.

Słowenia to także raj dla smakoszy regionalnej kuchni, miłośników muzyki i tańców ludowych jak i licznych festiwali muzyczno – kulturalnych. Wracając do Polski warto zabrać ze sobą któreś ze słoweńskich win lub wysokoprocentowych alkoholi.

Słowenia jest idealnym połączeniem wakacji objazdowo – wypoczynkowych. Z jednej strony proponuje moc zabytków, a z drugiej relaks nad morzem lub w górach. Warto również zdecydować się na spędzenie wakacji w tym kraju z powodu braku natłoku turystów jaki można zaobserwować, na przykład w sąsiedniej Chorwacji.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

444_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy...

„W przypadku imprezy Last minute Klient nie może stawiać...

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

433_guide_randomarticle.jpg Wakacje we dwoje, czyli...

Lato w Polsce trwa stanowczo za krótko! I właściwie od tego...

471_guide_randomarticle.jpg Dokąd na ciepłe wakacje zimą?

Nikt nie wątpi w to, że Polska posiada swoje uroki i...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.