Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Szwecja – przewodnik, porady, informacje

Szwecja – przewodnik, porady, informacje

Szwecja – alternatywa Twoich wakacji! Zamiast do obleganych, zachodnich kurortów warto chociaż raz zdecydować się na kraj, który w niczym im nie ustępuje, ale na każdym kroku zaskakuje oryginalnością i niepowtarzalnymi akcentami.

Szwecja to kraj radości! To właśnie tu mieszkają ludzie uznawani za najszczęśliwszych na świecie, którzy potrafią doceniać każdy dzień i każdą chwilę. Ich pozytywne nastawienie do życia udziela się każdemu turyście, który zaczyna odkrywać w sobie nowe, nieznane mu dotąd pokłady energii! Szwecja zachwyca każdym swoim elementem. Tamtejsza przyroda charakteryzuje się dziewiczością i minimalnym stopniem jej skażenia, co w dzisiejszych czasach niestety jest rzadkością. Możemy zatem wypoczywać na świeżym powietrzu, opalając się nad jedną z krystalicznych, szwedzkich rzek i korzystać z uroku otaczającej nas zieleni – i najważniejsze – wiemy, że obcowanie z tamtejszym środowiskiem działa na nas kojąco jak najlepsze lekarstwo.

Gdy już poczujemy, że naładowaliśmy swoje baterie i poczujemy ducha przygody i wyzwań, pełni energii możemy wyruszyć w stronę pięknych, szwedzkich miast, gdzie czekają na nas wspaniałe atrakcje turystyczne, ekskluzywne restauracje, smażalnie ryb i przede wszystkim urokliwe zabytki – a tych w Szwecji z pewnością nie brakuje. Śmiało można Szwecję określić mianem „kraju zamków”. Niektóre pochodzą jeszcze z czasów średniowiecza, niektóre natomiast łączą w sobie, pozornie sprzeczne elementy pochodzące z różnych okresów. Barok w połączeniu z renesansem utrzymanym w romantycznym stylu? A czemu nie! Część zabytkowych obiektów posiada polskie akcenty i związane z Polską legendy. Nie brakuje tu także muzeów, w których możemy zobaczyć eksponaty pochodzące z Rzeczypospolitej z czasów potopu szwedzkiego.

Gdy nakarmimy już oczy monumentalnymi zabytkami pora zadbać o ciało.  Szwecja to idealne miejsce, by uprawiać sporty wodne – czasem w nieco bardziej ekstremalnych warunkach niż na przykład te oferowane przez Włochy czy Hiszpanię. Szwedzkie lato to niebywała okazja, by skorzystać z uroków tamtejszych jezior, morza czy rzek. Niemalże wszędzie można bez obaw korzystać z kąpieli. Woda jest czysta, a plaże zadbane. Krótko mówiąc – jest fantastycznie.

Szwecja to także kraj promów i przybrzeżnych promenad, na których pełno hoteli i restauracji, klubów i knajpek.

Jadąc do Szwecji możemy liczyć na świetny wypoczynek na łonie przyrody otoczonej pięknym miastami. Tutaj kameralny charakter miasteczek łączy się ze spokojem i zabawą jednocześnie. Sama podróż do Szwecji jest niezapomniana: rejs promem przez Bałtyk? Brzmi cudownie … bo taka właśnie jest Szwecja – cudowna.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje