Szwecja - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
 • 3048_iconslider.jpg
 • 3049_iconslider.jpg
 • 3050_iconslider.jpg
 • 3051_iconslider.jpg
 • 3052_iconslider.jpg
 • 3053_iconslider.jpg
 • 3054_iconslider.jpg
 • 3055_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Szwecja - alternatywa Twoich wakacji! Zamiast do obleganych, zachodnich kurortów warto chociaż raz zdecydować się na kraj, który w niczym im nie ustępuje, ale na każdym kroku zaskakuje oryginalnością i niepowtarzalnymi akcentami.

Szwecja to kraj radości! To właśnie tu mieszkają ludzie uznawani za najszczęśliwszych na świecie, którzy potrafią doceniać każdy dzień i każdą chwilę. Ich pozytywne nastawienie do życia udziela się każdemu turyście, który zaczyna odkrywać w sobie nowe, nieznane mu dotąd pokłady energii! Szwecja zachwyca każdym swoim elementem. Tamtejsza przyroda charakteryzuje się dziewiczością i minimalnym stopniem jej skażenia, co w dzisiejszych czasach niestety jest rzadkością. Możemy zatem wypoczywać na świeżym powietrzu, opalając się nad jedną z krystalicznych, szwedzkich rzek i korzystać z uroku otaczającej nas zieleni – i najważniejsze – wiemy, że obcowanie z tamtejszym środowiskiem działa na nas kojąco jak najlepsze lekarstwo.

Gdy już poczujemy, że naładowaliśmy swoje baterie i poczujemy ducha przygody i wyzwań, pełni energii możemy wyruszyć w stronę pięknych, szwedzkich miast, gdzie czekają na nas wspaniałe atrakcje turystyczne, ekskluzywne restauracje, smażalnie ryb i przede wszystkim urokliwe zabytki – a tych w Szwecji z pewnością nie brakuje. Śmiało można Szwecję określić mianem „kraju zamków”. Niektóre pochodzą jeszcze z czasów średniowiecza, niektóre natomiast łączą w sobie, pozornie sprzeczne elementy pochodzące z różnych okresów. Barok w połączeniu z renesansem utrzymanym w romantycznym stylu? A czemu nie! Część zabytkowych obiektów posiada polskie akcenty i związane z Polską legendy. Nie brakuje tu także muzeów, w których możemy zobaczyć eksponaty pochodzące z Rzeczypospolitej z czasów potopu szwedzkiego.

Gdy nakarmimy już oczy monumentalnymi zabytkami pora zadbać o ciało.  Szwecja to idealne miejsce, by uprawiać sporty wodne – czasem w nieco bardziej ekstremalnych warunkach niż na przykład te oferowane przez Włochy czy Hiszpanię. Szwedzkie lato to niebywała okazja, by skorzystać z uroków tamtejszych jezior, morza czy rzek. Niemalże wszędzie można bez obaw korzystać z kąpieli. Woda jest czysta, a plaże zadbane. Krótko mówiąc – jest fantastycznie.

Szwecja to także kraj promów i przybrzeżnych promenad, na których pełno hoteli i restauracji, klubów i knajpek.

Jadąc do Szwecji możemy liczyć na świetny wypoczynek na łonie przyrody otoczonej pięknym miastami. Tutaj kameralny charakter miasteczek łączy się ze spokojem i zabawą jednocześnie. Sama podróż do Szwecji jest niezapomniana: rejs promem przez Bałtyk? Brzmi cudownie … bo taka właśnie jest Szwecja – cudowna.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9475_guide_randomarticle.jpg Gdzie na zagraniczne wakacje z...

Wakacje z maluchem to świetna okazja żeby spędzić ze sobą...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

9598_guide_randomarticle.JPG First minute czy last minute?

Słoneczny urlop to z pewnością jedna z ulubionych chwil w...

494_guide_randomarticle.jpg Bułgaria pachnąca słońcem

Morze leniwie wdziera się w złoty piasek, słońce promiennie...

501_guide_randomarticle.jpg Na co uważać za granicą?

Wakacje to błogi czas relaksu, na który czekamy cały rok. Z...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.