Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Ukraina – przewodnik, porady, informacje

Ukraina – przewodnik, porady, informacje

Gdyby określić Ukrainę jednym tylko przymiotnikiem, należałoby powiedzieć o niej: różnorodna. Bo taki właśnie jest ten wciąż niedoceniany przez turystów kraj. Mało które państwo może pochwalić się takim położeniem geograficznym: Ukraina oblana jest dwoma morzami: Czarnym i Azowskim, otaczają ją także malownicze szczyty Gór Krymskich i Karpatów. Turyści, którzy odwiedzają naszego wschodniego sąsiada bez wahania stwierdzają, że nie mogli wymarzyć sobie lepszego miejsca na urlop. I trudno się z tym nie zgodzić. Ukrainie nie brakuje niczego, czym mogą pochwalić się kraje basenu Morza Śródziemnego.

By zanurzyć się w bogatą historię dzień dobrze zacząć od spaceru po malowniczych, ukraińskich miastach. Liczne pomniki, muzea oraz zabytkowa architektura sprawia, że budzą się w nas emocję, o których dawno już zapomnieliśmy. Ukraina w sposób niezwykły dba bowiem o swoje dziedzictwo kulturowe, a to wpływa na to, że mimowolnie podziwiamy z pozoru błahe elementy kultury. Dla tych, którzy zapragną odpocząć na łonie natury, Ukraina zachowała prawdziwe skarby przyrody. Zielone łąki, pachnące lasy zestawione z rzekami czy wodami mórz doceni każdy spragniony odpoczynku turysta. Ukraina słynie z pięknych parków oraz ogrodów przepełnionych dziełami architektury, które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tych miejsc nie można ominąć! 

Tym, którzy po błogim wypoczynku na świeżym powietrzu pragną znów poczuć jakość luksusu, z pewnością spodoba się wizja zjedzenia wyśmienitej kolacji w jednej z ekskluzywnych restauracji, przytulnej knajpce czy romantycznej kawiarence. Smakoszy zachwyci kuchnia ukraińska, którą docenili odwiedzający z całego świata. Bo któż z nas nie słyszał o barszczu ukraińskim czy pierogach ukraińskich? A jak wiadomo te najlepiej smakują na Ukrainie.

Ukraina kryje w sobie wiele tajemnic i wiele atrakcji. Czy aby choć raz nie marzyłeś o wyprawie w nieco zapomniane przez resztę świata miejsce?  Jeśli szukasz spokojnych wycieczek po malowniczych, zielonych pagórkach lub ośnieżonych górskich szczytach – Ukraina Cię nimi ugości. Jeśli marzysz o kąpieli w lazurowym, ciepłym morzu – Ukraina pozwoli Ci spełniać marzenia na Krymie. W każdym mieście i w każdym regionie znajdziesz coś innego, ale jedno jest pewne – w każdym z nich znajdziesz coś dla Ciebie i zaoszczędzisz przy tym sporo pieniędzy

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje