Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Włochy – przewodnik, porady, informacje

Włochy – przewodnik, porady, informacje

Włochy są w światowej czołówce krajów przyjmujących turystów zagranicznych. Dzięki temu kraj zarabia rocznie na turystyce blisko 40 mld USD. Jednak nikogo nie dziwi wysoka pozycja tego państwa w tej gałęzi gospodarki. Cywilizacja na Półwyspie Apenińskim rozwija się prężnie od ponad 2500 lat. W starożytności i epoce odrodzenia to właśnie ludność zamieszkująca dzisiejsze Włochy decydowała o kierunkach rozwoju europejskiej kultury.

Swoje posłannictwo wypełnili wyśmienicie. Rzymskie akwedukty, kopuły i drogi, podstawy prawa europejskiego, wspaniała sztuka, która zachwyca do dnia dzisiejszego – wszystko to determinuje naszą cywilizacje już od dwudziestu stuleci… Czy można sobie wyobrazić świat, który nie poznałby renesansu? Kolebką sztuki, która dzisiaj tak bardzo cenimy i podziwiamy są właśnie Włochy. Rzym, Florencja, Padwa, Siena – w miastach tych tworzyli mistrzowie malarstwa, rzeźby, architektury. Któż z nas nie słyszał o tak genialnych twórcach jak Leonardo da Vinci, czy Michał Anioł?

Duch tej wspaniałej epoki żyje we Włoszech do dziś. Przechadzając się po Placu św. Marka, bądź wąskich uliczkach Florencji powinniśmy wsłuchać się w historię, którą mają nam do przekazania te piękne, wiekowe mury.

Ze względu na swe fantastyczne położenie Włochy oferują przyjezdnym zarówno wspaniałe plaże nad Morzem Śródziemnym, jak i ośnieżone alpejskie szczyty. Na Półwysep Apeniński możemy wybrać się o każdej porze roku – zawsze będziemy zadowoleni. Zimą korzystajmy z doskonałej bazy sportów zimowych na Północy Włoch. Szusowanie na nartach we włoskich kurortach Dolomitów to nie lada gratka dla wielbicieli narciarstwa. Jeden wspólny karnet na część wschodnią Dolomitów, Dolomitisuperski, doskonale przygotowane stoki, największe ośrodki narciarskie, łączna długość tras sięgająca 1200 km, włoska gościnność – białe szaleństwo na włoskich lodowcach przyciąga turystów z całej Europy i nie tylko.

Jednocześnie możemy w górach uprawiać wspinaczkę i letnie piesze wyprawy. Wielkie alpejskie jeziora przyciągają miłośników raftingu, kajakarstwa i żeglarstwa. Czysta woda, piękne krajobrazy i sprzyjający klimat to doskonale miejsce na wakacyjny odpoczynek na południu Europy.
Nadmorskie kurorty oprócz plażowania i pływania w ciepłych wodach oblewających Półwysep Apeniński oferują turystom kursy nurkowania, rejsy na romantyczne włoskie wyspy i całą gamę sportów wodnych.

Italia to także wspaniała kuchnia. Wiele narodowych potraw Włochów na stałe zagościło w menu mieszkańców innych krajów europejskich, a nawet kontynentów. Doskonałe wina, wyśmienite sery i desery – pamiętajmy, że poznawanie kraju podniebieniem to prawdziwa przygoda. Zapomnijmy o liczeniu kalorii (w ich spaleniu pomoże nam aktywne dopingowanie włoskim drużynom Serie A) i poddajmy się magii neapolitańskich czy sycylijskich restauracji.

Na terytorium Włoch istnieją dwa inne państwa – Watykan i San Marino. Państwo kościelne to cel podróży pielgrzymów, którzy mogą liczyć na prawdziwą ucztę duchową – wspaniałe zabytki stolicy piotrowej od stuleci zachwycają pątników. San Marino kusi pięknymi krajobrazami, kościołami i pałacami, a także… niskimi cenami strefy wolnocłowej.

Włochy do dziś pozostają jednym z centrów światowej kultury, sztuki i mody. Pokazy mody i koncerty operowe w Mediolanie, festiwal filmowy i biennale sztuki współczesnej w Wenecji, Galerie sztuki we Florencji, liczne wydarzenia kulturalne w wiecznym mieście przyciągają co roku do Włoch ludzi spragnionych piękna i dobrego smaku w czystej formie.

Wakacje we Włoszech to festiwal sztuki, pięknej architektury, doskonałej kuchni i fantastycznych krajobrazów. Po wakacjach w Italii odczujemy wielką potrzebę… powrotu do ojczyzny Umberto Eco i Petrarki. Jeśli nie wystarczy nam czasu, bądź funduszy na zobaczenie i poznanie całych Włoch (o ile to w ogóle możliwe), warto udać się do Rimini – możemy tam podziwiać największe atrakcje Italii w miniaturze.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje