Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Gwatemala   /  Gwatemala – Kultura i religia

Gwatemala – Kultura i religia

Pod względem wiary populacja Gwatemali jest zdominowana przez katolików. Ich wiara została nieco zmodyfikowana w Gwatemali, łącząc w sobie elementy pochodzące z mitologii majów, takie jak oddawanie hołdu bóstwom, które mają władzę nad pogodą. Pozostała część ludności Gwatemali to protestanci.

Językiem urzędowym w Gwatemali jest hiszpański. Jednak wszystko zależy od regionu, w którym się znajdziemy. W języku hiszpańskim stosowanym w Gwatemali można usłyszeć wiele zapożyczeń z języków indiańskich, które są mieszane i przekształcane na swój sposób. Na terenie całej Gwatemali można wyróżnić ponad dwadzieścia języków lokalnych i jeszcze więcej odrębnych dialektów.

Gwatemala może pochwalić się bardzo oryginalnym folklorem. Na szczególną uwagę zasługuje muzyka folk, która jest hybrydą rdzennej muzyki indiańskiej z wpływami hiszpańskimi. Można powiedzieć, że sama muzyka jest tylko tłem dla widowiskowych tańców i teatrów odgrywanych przez miejscowych tancerzy. Aktorzy w rytm muzyki odgrywają przy użyciu kolorowych kostium i przerażających masek historyczne wydarzenia kraju.

Święta narodowe na Gwatemali

1 maj – Dzień pracy

30 czerwiec – Dzień Liberalnej Rewolucji 1871

15 sierpień – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (Tylko w mieście Gwatemala)

15 wrzesień – Dzień Niepodległości

20 październik – Dzień Rewolucji 1944

1 listopad – Dzień Wszystkich Świętych

24 grudzień – Wigilia

25 grudzień – Boże Narodzenie

Zostaw komentarz