Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Jamajka – przewodnik, porady, informacje

Jamajka – przewodnik, porady, informacje

Jamajka to państwo wyspiarskie leżące w Ameryce Środkowej, w Indiach Zachodnich na Morzu Karaibskim na południe od Kuby. W skład państwa wchodzi Jamajka, trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu Wielkie Antyle, oraz niewielkie wyspy Pedro Cays i Morant Cays. Stolica – Kingston, kolebka muzyki reggae, malownicza miejscowość Port Antonio oraz Góry Błękitne – to miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić. Uroku dodają niewątpliwie Jamajce także jej mieszkańcy, których wyróżnia poczucie humoru, spokój i przyjazne nastawienie do turystów. Jamajka to krótko mówiąc wyspa słońca. To również ojczyzna muzyki reggae, której królem był i jest Bob Marley.

Jest to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie, iście wakacyjny raj dla podróżnych z całego świata. Możliwość wypoczynku na jej pięknych, pokrytych białym piaskiem plażach, zażywanie kąpieli morskich w ciepłych i krystalicznie czystych wodach, a na dodatek mnóstwo zadbanych, ekskluzywnych hoteli to tylko kilka z wielu atutów tej wspaniałej wyspy. Na Jamajce można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych, pić kolorowe koktajle i smakować egzotyczne potrawy. Niepowtarzalną atmosferę wyspy tworzą wiecznie tętniące życiem miasteczka, gdzie w lokalnych barach lub nadmorskich kurortach i restauracjach słychać dźwięki muzyki reggae, popija się rum oraz pali cygara czy też zabronioną, niemniej jednak popularną, marihuanę.

Jamajka to niezwykła różnorodność krajobrazów i nadmorskich widoków. Większość powierzchni kraju zajmuje jednak wapienny płaskowyż z rozwiniętymi ciekawymi formami krasowymi (liczne jaskinie oraz nagie skały na powierzchni, tzw. kras kopiasty), przecięty z zachodu na wschód górami fałdowymi. Na wschodzie wznoszą się Błękitne Góry z najwyższym szczytem Blue Mountain Peak mierzącym 2256 m n.p.m. Wzdłuż wybrzeży ciągną się niziny.

Kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Jamajkę w 1494 r. określił ją mianem "najpiękniejszej wyspy jaką widziały ludzkie oczy". Piaszczyste plaże, szmaragdowe wody morskie, ciemnoniebieskie laguny, porastające wybrzeże palmy oraz urodzajne niziny, połączone ze wspaniałym klimatem, a także interesujący folklor bez wątpienia potwierdzają jego słowa. Jamajkę wyróżnia bogactwo flory i fauny. Występuje tutaj wiele egzotycznych zwierząt, takich jak: papugi, jamajskie legwany, jaki, manaty, krokodyle, węże, jaszczurki i liczne gatunki ptaków z kolibrami włącznie.

Na Jamajce nie brakuje zarówno amerykańskich fast-foodów jak i tradycyjnych bazarów, przy których. Jamajczycy przyzwyczajeni do ogromnej ilości bogatych turystów, próbują sprzedać im wszystko co się tylko da, od własnoręcznie robionych koralików po popularną tutaj marihuanę. Jamajka to wyspa gwarna i pełna tłumów ludzi, dlatego też osoby, które wolą spędzać swoje wakacje w samotności i spokoju, najlepiej niech nie wychylają nosa z hotelu.

Jamajka jest niewątpliwie egzotycznym i nietypowym miejscem. Warto, więc spędzić tutaj niezapomniany urlop relaksując się przy rytmach muzyki reggae i oddając się panującej tutaj atmosferze.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje