Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Kemer

Turcja – Kemer

Kemer to niewielka miejscowość, która z wioski rybackiej urosła do rangi nowoczesnego ośrodka turystycznego. Obecnie Kemer to kurort nadmorski, który posiada własny port i całe zaplecze turystyczne z licznymi restauracjami, kawiarniami, butikami, hotelami i klubami. Wakacje w Turcji będą niezapomniane.

Miasto położone jest w najpopularniejszej części wybrzeża Morza Śródziemnego, niemniej jednak nie jest tak oblegane przez turystów, jak choćby położona niedaleko Antalya.

Mieszkając w Kemer z jednej strony unikniemy tłumów, a z drugiej będziemy mogli bez problemu dostać się do najciekawszych miejsc w regionie. Dla przykładu w niewielkiej odległości od Kemer odnajdziemy ruiny starożytnego miasta Olimpos. Legendy mówią, że w mieście żyła Chimera, potwór o ciele kozy, smoczym ogonie i głowie lwa, skąd pochodzi nazwa Kemer. Po dziś dzień większość z budynków składających się na metropolię zachowało się w niezłym stanie.

Będąc na miejscu dostaniemy niepowtarzalna okazję ku temu, by przenieś się w czasie do okresu panowania imperium rzymskiego. Będziemy mogli odnaleźć się w łaźni rzymskiej bądź w innym zabytkowym budynku, czy też podziwiać wiekowe sarkofagi. Najważniejsze, by rozwinąć wodze wyobraźni i dać ponieść się prastaremu duchowi historii.

Miejscem, którego nie można ominąć na mapie naszej podróży jest Kiris. Na miejscu znajdziemy rozległe plaże, krystaliczne morze, malownicze widoki i pachnące lasy sosnowe. Najlepszym sposobem aby poznać się na urokach Kiris jest rejs jachtem wzdłuż wybrzeża. Dla miłośników aktywnej formy wypoczynku proponujemy miasto Phaselis, warto zobaczyć również Camyuva – wioskę, która nie uległa żadnym wpływom i zachowała swój pierwotny, wiejski klimat.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje