Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Pamukkale

Turcja – Pamukkale

Pamukkale, czyli olśniewające białe wapienne formacje, stanowią jeden z najistotniejszych symboli Turcji. Trudno się dziwić, niemalże każdy kojarzy to miejsce, nawet jeśli nie miał jeszcze okazji być w olśniewającej Turcji.

Miejsce to nazywane jest „bawełnianą twierdzą”, zostało docenione nie tylko przez milionów turystów, ale także przez UNESCO.

Niegdyś ciepłe wapniowe wody uległy ochłodzeniu, w wyniku czego powstały skały osadowe, a następnie naturalne półki, stalaktyty i płytkie baseny. Już Rzymianie dostrzegli w tym miejscu ogromne właściwości lecznicze i zbudowali uzdrowisko – Hierapolis.

W pobliżu Pamukkale pojawiły się luksusowe hotele, a co za tym idzie – nowi turyści. W latach 90 XX. w zakazano kąpieli w źródłach, ze względu na obawę przed wyschnięciem zdrowotnej wody. Jak się jednak okazało, to nie turyści odpowiadają za niewielki przepływ wody, a okoliczne baseny.

Jeśli jednak jadąc do Pamukkale spodziewamy się jedynie luksusowych restauracji, hoteli i atrakcji turystycznych możemy być zaskoczeni. Oprócz nastawionych na turystów miejsc, Pamukkale zachowało atmosferę wioski i w mniej popularnych miejscach możemy zobaczyć traktory czy gęsi.

Pamukkale_1150474_91045502

Pamukkale stanowi dogodną bazę wypadową do pobliskich miejscowości, takich jak Afrodyzja czy Laodycea. Nie można także zapominać o basenie Pamukkale Termal, który słynie z zanurzonych marmurowych kolumn.

Pamukkale powinniśmy potraktować jako obowiązkowy punkt naszej wycieczki do Turcji. Pamiętajmy, że wakacje nie muszą ograniczać się do wylegiwania się na jednej plaży przez dwa tygodnie. Warto wykupić wycieczkę fakultatywną, by zasmakować innej odsłony Turcji. Jeśli wybierzemy właśnie Pamukkale, możemy być pewni, że powrócimy stamtąd nie tylko bardziej zadowoleni, ale także zdrowsi.I jak tu nie chcieć spędzić urlopu w Turcji?


Zostaw komentarz