Turcja - Efez

slider-left-handle.png
  • 106_iconslider.jpg
  • 8272_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Gdy przekracza się starożytną bramę zbudowaną na prośbę cesarza Wespazjana, a Twoim oczom ukazują się pozostałości po antycznych łaźniach i agorze, wiesz, że właśnie wkroczyłeś w niezwykły świat Turcji, a Efez poznajesz każdym zmysłem. Efez jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poczuć się częścią antycznego świata. To zaczarowane mitycznością miasto sprawi, że większość swoich oszczędności stracisz na kliszę fotograficzną, a każdy trzymając aparat w ręku poczuje się jak prawdziwy fotograf.

Trudno się dziwić - tu każde miejsce jest atrakcyjnym elementem bogatej, zabytkowej mozaiki. Każdy element przyciąga Twoją uwagę i wcale nie musi o Ciebie zabiegać, po prostu jest - a Ty nie przechodzisz obok nich obojętnie. Efez jako jedno z nielicznych miast na świecie posiada taką liczbę zabytków, a właściwie śmiało można powiedzieć, że ta część Turcji jest jednym wielkim, atrakcyjnym zabytkiem.

Z pewnością nie trzeba zachwalać Świątyni Hadriana bogatej w wiele posągów i wciąż nieodkrytych tajemnic. Świątynia została zbudowana w II wieku i jest przedstawicielem stylu korynckiego. Co roku miliony turystów podziwia bogactwo tego miejsca. Ci, którzy antyczne teatry znają tylko z książkowych fotografii mają niebywałą okazję, by w Efezie zobaczyć 38 m Wielki Teatr, który w czasach swej świetności mieścił nawet 24 tys. widzów! Do tej ogromnej muszli prowadzi Droga Arkadiusza, która dawniej oświetlana była pochodniami. Dziś pozostały po niej jedynie ruiny, które i tak zasługują na uwagę.

Efez to miasto-muzeum. Droga Marmurowa wykładana płytami prowadzi do najważniejszych zabytków w mieście. Zostały w niej wygrawerowane, starożytne reklamy, np. domów publicznych! W którym miejscu na świecie zobaczysz podobne rzeczy? Które miasto może pochwalić się antyczną, budowaną przez 120 lat, świątynią Artemidy, uznaną za jeden z siedmiu cudów świata? I w końcu najważniejsze ? nigdzie indziej nie poczujesz się jak mitologiczny bohater czy starożytna bogini tureckiej potęgi! Turcja warta jest Twojego przyjazdu!

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8581_guide_randomarticle.jpg Koniecznie zapakuj...

Inne gniazdka elektryczne oznaczają problemy z naładowaniem...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

518_guide_randomarticle.jpg Wakacje dla singla

Lato to czas podróży i mimo że najczęściej podróżujemy ze...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.