Jamajka - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 181_iconslider.jpg
  • 182_iconslider.jpg
  • 8413_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Jamajka to państwo wyspiarskie leżące w Ameryce Środkowej, w Indiach Zachodnich na Morzu Karaibskim na południe od Kuby. W skład państwa wchodzi Jamajka, trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu Wielkie Antyle, oraz niewielkie wyspy Pedro Cays i Morant Cays. Stolica - Kingston, kolebka muzyki reggae, malownicza miejscowość Port Antonio oraz Góry Błękitne - to miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić. Uroku dodają niewątpliwie Jamajce także jej mieszkańcy, których wyróżnia poczucie humoru, spokój i przyjazne nastawienie do turystów. Jamajka to krótko mówiąc wyspa słońca. To również ojczyzna muzyki reggae, której królem był i jest Bob Marley.

Jest to kraj bardzo atrakcyjny turystycznie, iście wakacyjny raj dla podróżnych z całego świata. Możliwość wypoczynku na jej pięknych, pokrytych białym piaskiem plażach, zażywanie kąpieli morskich w ciepłych i krystalicznie czystych wodach, a na dodatek mnóstwo zadbanych, ekskluzywnych hoteli to tylko kilka z wielu atutów tej wspaniałej wyspy. Na Jamajce można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych, pić kolorowe koktajle i smakować egzotyczne potrawy. Niepowtarzalną atmosferę wyspy tworzą wiecznie tętniące życiem miasteczka, gdzie w lokalnych barach lub nadmorskich kurortach i restauracjach słychać dźwięki muzyki reggae, popija się rum oraz pali cygara czy też zabronioną, niemniej jednak popularną, marihuanę.

Jamajka to niezwykła różnorodność krajobrazów i nadmorskich widoków. Większość powierzchni kraju zajmuje jednak wapienny płaskowyż z rozwiniętymi ciekawymi formami krasowymi (liczne jaskinie oraz nagie skały na powierzchni, tzw. kras kopiasty), przecięty z zachodu na wschód górami fałdowymi. Na wschodzie wznoszą się Błękitne Góry z najwyższym szczytem Blue Mountain Peak mierzącym 2256 m n.p.m. Wzdłuż wybrzeży ciągną się niziny.

Kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Jamajkę w 1494 r. określił ją mianem "najpiękniejszej wyspy jaką widziały ludzkie oczy". Piaszczyste plaże, szmaragdowe wody morskie, ciemnoniebieskie laguny, porastające wybrzeże palmy oraz urodzajne niziny, połączone ze wspaniałym klimatem, a także interesujący folklor bez wątpienia potwierdzają jego słowa. Jamajkę wyróżnia bogactwo flory i fauny. Występuje tutaj wiele egzotycznych zwierząt, takich jak: papugi, jamajskie legwany, jaki, manaty, krokodyle, węże, jaszczurki i liczne gatunki ptaków z kolibrami włącznie.

Na Jamajce nie brakuje zarówno amerykańskich fast-foodów jak i tradycyjnych bazarów, przy których. Jamajczycy przyzwyczajeni do ogromnej ilości bogatych turystów, próbują sprzedać im wszystko co się tylko da, od własnoręcznie robionych koralików po popularną tutaj marihuanę. Jamajka to wyspa gwarna i pełna tłumów ludzi, dlatego też osoby, które wolą spędzać swoje wakacje w samotności i spokoju, najlepiej niech nie wychylają nosa z hotelu.

Jamajka jest niewątpliwie egzotycznym i nietypowym miejscem. Warto, więc spędzić tutaj niezapomniany urlop relaksując się przy rytmach muzyki reggae i oddając się panującej tutaj atmosferze.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

8875_guide_randomarticle.jpg Długi weekend

Majówka i inne długie weekendy stały się popularną formą...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

9600_guide_randomarticle.jpg Tymi uliczkami chodzili pierwsi...

Syria kojarzy się przeciętnemu człowiekowi z niespokojnym...

9603_guide_randomarticle.jpg Riwiera Egejska - bajkowa kraina...

Riwiera Egejska, do niedawna mało znana polskim turystom...

524_guide_randomarticle.jpg Najbardziej nietypowe hotele...

Urlop kojarzy nam się przede wszystkim z odpoczynkiem...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.