Japonia - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
 • 2762_iconslider.jpg
 • 2763_iconslider.jpg
 • 2764_iconslider.jpg
 • 2765_iconslider.jpg
 • 2766_iconslider.jpg
 • 2767_iconslider.jpg
 • 2768_iconslider.jpg
 • 2769_iconslider.jpg
 • 2770_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Japonia to archipelag blisko 7 tysięcy wysp, z czego tylko część jest stale zamieszkiwana przez człowieka.Kraj ten leży na obszarze bardzo aktywnym sejsmicznie – duże zagrożenie stanowią tu trzęsienia ziemi i tsunami.Dodatkowo większość terytorium jest górzysta, a sporą część szczytów stanowią czynne wulkany.

Mimo tak niekorzystnego położenia kraj zamieszkiwany jest przez 130 mln ludzi. Koleje losu Japonii były bardzo zmienne – czasy świetności i potęgi przeplatały się z okresami totalnej ruiny i zacofania.Dziś Japonia to jedno z najbogatszych państw świata – symbol dobrobytu i gospodarczego sukcesu.

Zdecydowaną większość powierzchni kraju zajmują cztery największe wyspy – Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku.Położona na Honsiu stolica kraju – Tokio – tworzy wraz z przyległościami największy zespół miejski świata. Jednocześnie stanowi przykład niezwykle nowoczesnej metropolii, w której zdobycze najnowszej techniki odgrywają wielką rolę.

Japonia to niezwykły kraj kontrastów.Drapacze chmur rzucają cień na usytuowane obok świątynie buddyjskie i chramy sinto. Tradycyjne stroje i wystrój wnętrz idą w parze z niezwykle szybkim rozwojem technologicznym i sprzętem elektronicznym najwyższej klasy. Liczące sobie kilkaset lat sztuki (origami, ikebana) znajdują uznanie w tym samym stopniu, co manga i anime. Wybitne filmy Kurosawy zostały natomiast przyćmione wszechobecną Godzillą.

Diametralne różnice w podejściu do życia codziennego są także widoczne w poszczególnych rejonach kraju.Biedniejsze południe z centrum w Okinawie to egzotyczna, wakacyjna wersja Japonii, o której Japończycy z północy myślą i mówią jak o innym kraju.

To miejsce wspaniałych plaż, raf koralowych i upraw ananasów, w którym wymieszały się koloryty Indonezji, Japonii, Chin i Ameryki.Z kolei leżąca na północnym krańcu kraju kwitnącej wiśni - Hokkaido to kraina śniegu, dziewiczej przyrody i popularnych w Japonii gorących źródeł.

Choć kraj ten leży na krańcu Azji i należy do turystycznie najdroższych na świecie, to z pewnością warto go odwiedzić.Widok kwitnących drzew owocowych, zapach kadzideł w świątyniach, atmosfera towarzysząca walkom sumo – wszystko to składa się na absolutnie fenomenalne przeżycia estetyczne i duchowe.Być może wyprawa ta pozwoli nam nabrać trochę dystansu do świata i samego siebie, gdy poddamy się medytacji podczas tak cenionego w Japonii picia herbaty.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9604_guide_randomarticle.jpg Riwiera Turecka - który kurort...

Riwiera Turecka to najpopularniejszy turecki region wśród...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

531_guide_randomarticle.jpg Wyspy Kanaryjskie - Ziemia w...

Wyspy Kanaryjskie (Islas Canarias) to archipelag...

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.