Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Madagaskar – przewodnik, porady, informacje

Madagaskar – przewodnik, porady, informacje

Madagaskar to jedna z największych wysp świata, ze względu na niezwykły kolor gleby nazywana czasami Czerwoną Wyspą.Jest to miejsce niezwykłe, głównie dzięki wspaniałej, unikalnej przyrodzie i pięknej tropikalnej riwierze.Madagaskar jest pół prezydencką republiką demokratyczną zamieszkaną przez prawie 17 mln ludzi.

Rdzenna ludność kraju to Malgasze, będący etniczną mieszanką rdzennych czarnoskórych mieszkańców i przybyszów z południowo – wschodniej Azji.Wyspa dla reszty świata odkryta została na początku XVI w. przez Portugalczyków.Dumni i niezależni Malgasze stworzyli silne militarnie państwo, które w XIX w. dzielnie broniło się przed kolonizacją ze strony Francuzów.Dopiero w 1896r. Francuzi podbili stolicę kraju Antananarivo podporządkowują Madagaskar swoim rządom. Malgasze nie pogodzili się jednak z niewolą i po wieloletnich walkach w latach 60. XX w. odzyskali niepodległość.

Obecnie kraj odwiedzany jest przez rzesze turystów i to głównie turystyka obok rolnictwa stanowi siłę napędową gospodarki.Tym co przyciąga na Madagaskar przybyszów z całego świata są przede wszystkim wspaniałe warunki klimatyczne i atrakcje przyrodnicze. Przez wiele wieków wyspa była odizolowana od reszty świata co zaowocowało powstaniem unikalnego mikroklimatu i zachowaniem wielu endemicznych gatunków roślin i zwierząt.

Madagaskar oferuje wiele atrakcji w szczególności tym turystom, którzy lubią wypoczywać obcując z naturą.Parki Narodowe i rezerwaty znajdujące się na terenie kraju kryją w sobie liczne, unikalne w skali światowej atrakcje w postaci rzadkich gatunków fauny i flory, malowniczych rzek, jezior i formacji skalnych.Na Madagaskarze znajdziemy zarówno wysokie góry, idealne dla amatorów wspinaczek, wspaniale nadające się do spływów kajakowych rzeki i przede wszystkim krystaliczne wody Oceanu Indyjskiego, kryjące w sobie piękne rafy i kolorowe ryby.

W centrum stolicy kraju znajduje się ulica Maurycego Beniowskiego, legendarnej polskiej postaci, opisanej przez Juliusza Słowackiego w znanym poemacie.Beniowski, który w trakcie swoich burzliwych przygód przybył na Madagaskar, gdzie został uznany za króla, również i dziś jest postacią kojarzoną przez miejscową ludność.Polacy na wyspie są znani także z działalności misyjnej, przede wszystkim jezuitów, którzy od XIX w. starają się krzewić wśród Malgaszy wiarę chrześcijańską.

Zostaw komentarz