Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Madagaskar – przewodnik, porady, informacje

Madagaskar – przewodnik, porady, informacje

Madagaskar to jedna z największych wysp świata, ze względu na niezwykły kolor gleby nazywana czasami Czerwoną Wyspą.Jest to miejsce niezwykłe, głównie dzięki wspaniałej, unikalnej przyrodzie i pięknej tropikalnej riwierze.Madagaskar jest pół prezydencką republiką demokratyczną zamieszkaną przez prawie 17 mln ludzi.

Rdzenna ludność kraju to Malgasze, będący etniczną mieszanką rdzennych czarnoskórych mieszkańców i przybyszów z południowo – wschodniej Azji.Wyspa dla reszty świata odkryta została na początku XVI w. przez Portugalczyków.Dumni i niezależni Malgasze stworzyli silne militarnie państwo, które w XIX w. dzielnie broniło się przed kolonizacją ze strony Francuzów.Dopiero w 1896r. Francuzi podbili stolicę kraju Antananarivo podporządkowują Madagaskar swoim rządom. Malgasze nie pogodzili się jednak z niewolą i po wieloletnich walkach w latach 60. XX w. odzyskali niepodległość.

Obecnie kraj odwiedzany jest przez rzesze turystów i to głównie turystyka obok rolnictwa stanowi siłę napędową gospodarki.Tym co przyciąga na Madagaskar przybyszów z całego świata są przede wszystkim wspaniałe warunki klimatyczne i atrakcje przyrodnicze. Przez wiele wieków wyspa była odizolowana od reszty świata co zaowocowało powstaniem unikalnego mikroklimatu i zachowaniem wielu endemicznych gatunków roślin i zwierząt.

Madagaskar oferuje wiele atrakcji w szczególności tym turystom, którzy lubią wypoczywać obcując z naturą.Parki Narodowe i rezerwaty znajdujące się na terenie kraju kryją w sobie liczne, unikalne w skali światowej atrakcje w postaci rzadkich gatunków fauny i flory, malowniczych rzek, jezior i formacji skalnych.Na Madagaskarze znajdziemy zarówno wysokie góry, idealne dla amatorów wspinaczek, wspaniale nadające się do spływów kajakowych rzeki i przede wszystkim krystaliczne wody Oceanu Indyjskiego, kryjące w sobie piękne rafy i kolorowe ryby.

W centrum stolicy kraju znajduje się ulica Maurycego Beniowskiego, legendarnej polskiej postaci, opisanej przez Juliusza Słowackiego w znanym poemacie.Beniowski, który w trakcie swoich burzliwych przygód przybył na Madagaskar, gdzie został uznany za króla, również i dziś jest postacią kojarzoną przez miejscową ludność.Polacy na wyspie są znani także z działalności misyjnej, przede wszystkim jezuitów, którzy od XIX w. starają się krzewić wśród Malgaszy wiarę chrześcijańską.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje