Madagaskar - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 3320_iconslider.jpg
  • 3321_iconslider.jpg
  • 3322_iconslider.jpg
  • 3323_iconslider.jpg
  • 3324_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Madagaskar to jedna z największych wysp świata, ze względu na niezwykły kolor gleby nazywana czasami Czerwoną Wyspą.Jest to miejsce niezwykłe, głównie dzięki wspaniałej, unikalnej przyrodzie i pięknej tropikalnej riwierze.Madagaskar jest pół prezydencką republiką demokratyczną zamieszkaną przez prawie 17 mln ludzi.

Rdzenna ludność kraju to Malgasze, będący etniczną mieszanką rdzennych czarnoskórych mieszkańców i przybyszów z południowo – wschodniej Azji.Wyspa dla reszty świata odkryta została na początku XVI w. przez Portugalczyków.Dumni i niezależni Malgasze stworzyli silne militarnie państwo, które w XIX w. dzielnie broniło się przed kolonizacją ze strony Francuzów.Dopiero w 1896r. Francuzi podbili stolicę kraju Antananarivo podporządkowują Madagaskar swoim rządom. Malgasze nie pogodzili się jednak z niewolą i po wieloletnich walkach w latach 60. XX w. odzyskali niepodległość.

Obecnie kraj odwiedzany jest przez rzesze turystów i to głównie turystyka obok rolnictwa stanowi siłę napędową gospodarki.Tym co przyciąga na Madagaskar przybyszów z całego świata są przede wszystkim wspaniałe warunki klimatyczne i atrakcje przyrodnicze. Przez wiele wieków wyspa była odizolowana od reszty świata co zaowocowało powstaniem unikalnego mikroklimatu i zachowaniem wielu endemicznych gatunków roślin i zwierząt.

Madagaskar oferuje wiele atrakcji w szczególności tym turystom, którzy lubią wypoczywać obcując z naturą.Parki Narodowe i rezerwaty znajdujące się na terenie kraju kryją w sobie liczne, unikalne w skali światowej atrakcje w postaci rzadkich gatunków fauny i flory, malowniczych rzek, jezior i formacji skalnych.Na Madagaskarze znajdziemy zarówno wysokie góry, idealne dla amatorów wspinaczek, wspaniale nadające się do spływów kajakowych rzeki i przede wszystkim krystaliczne wody Oceanu Indyjskiego, kryjące w sobie piękne rafy i kolorowe ryby.

W centrum stolicy kraju znajduje się ulica Maurycego Beniowskiego, legendarnej polskiej postaci, opisanej przez Juliusza Słowackiego w znanym poemacie.Beniowski, który w trakcie swoich burzliwych przygód przybył na Madagaskar, gdzie został uznany za króla, również i dziś jest postacią kojarzoną przez miejscową ludność.Polacy na wyspie są znani także z działalności misyjnej, przede wszystkim jezuitów, którzy od XIX w. starają się krzewić wśród Malgaszy wiarę chrześcijańską.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

9601_guide_randomarticle.jpg Sylwester za granicą

To ostatni moment na podjęcie decyzji o tym, czy kolejny...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

483_guide_randomarticle.jpg Czar wysp greckich

Do wakacji jeszcze kilka miesięcy, ale spragnieni słońca...

9499_guide_randomarticle.jpg Zostań Wczasowiczem!

Serwis wycieczka.pl uruchomił nową funkcjonalność...

404_guide_randomarticle.jpg Niezbędnik wczasowicza

Swój urlop planowaliśmy już od dawna, wybraliśmy...

462_guide_randomarticle.jpg Najlepsze miejsca dla plażowiczów

Polacy najczęściej swój urlop utożsamiają z błogim...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.