Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Tajlandia – przewodnik, porady, informacje

Tajlandia – przewodnik, porady, informacje

Tajlandia to idealne miejsce dla podróżników mających chęć poznania smaku, zapachu i kolorów orientu. Doświadczymy tam zarówno gwaru i tłoku azjatyckich miast pełnych przechodniów, samochodów, riksz i tuk-tuków, jak również przytulnych, dzikich plaż na niezliczonych wyspach upstrzonych bananowcami.

Spragnieni egzotycznych przygód możemy wybrać się na przejażdżkę na słoniu po dżungli lub górską wyprawę do Złotego Trójkąta zamieszkiwanego przez plemiona rządzące się własnym prawem. Jeśli preferujemy spokojny relaks na białym piasku i kąpiele w wiecznie ciepłym oceanie, mamy do wyboru nieprzebraną liczbę słonecznych plaż w Zatoce Tajlandzkiej lub jedną z egzotycznych wysp. Mieszkając w bambusowych bungalowach ukrytych pośród palm, będziemy mieli do dyspozycji dziesiątki agencji i szkół nurkowania oraz wypożyczalni sprzętu wodnego, mogących spełnić każde życzenie dotyczące wodnych eskapad.

Gdy zapragniemy wielu wrażeń, powinniśmy odwiedzić Bangkok – Miasto Aniołów. W stolicy Tajlandii, będziemy mieli okazję, by zapoznać się z egzotyczną i barwną kulturą tego kraju. Zetkniemy się z wiekowymi zabytkami: pięknie zdobionymi pałacami i monumentalnymi świątyniami o złoconych ścianach, świętymi posągami Buddy i typowo azjatyckimi targowiskami, ale też z nowoczesnymi, ruchliwymi przestrzeniami miejskimi ze stali i szkła. Na miłośników nocnych uciech czeka Patpong – dzielnica rozrywki. Pełno tam małych knajpek, klubów, restauracji i salonów masażu, które nie zasypiają aż do świtu.

Ale Tajlandia, to nie tylko rajskie plaże, przejrzyste morze i fascynujący Bangkok. To również kraina pysznego, orientalnego jedzenia. Świeżo złowione ryby, kraby, homary i inne tajskie specjały są nie tylko dostępne na każdym kroku, ale i naprawdę tanie.

Królestwo Tajlandii to kraj przyjazny turystom. Czekają tam na nas nie tylko bardzo uprzejmi, spokojni i wiecznie uśmiechnięci tubylcy, ale też dobrze rozwinięta infrastruktura. Hotele, pensjonaty i restauracje są ogólnie dostępne, a komunikacja zarówno krajowa, jak międzynarodowa działa bez zarzutu.

Tak więc każdy, kto chciałby doświadczyć dalekowschodniego kolorytu, obcować z różnorodną, pasjonującą kulturą, a przy tym cieszyć się słońcem i ciepłym morzem, powinien czym prędzej rezerwować bilet do Tajlandii.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje