Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Alanya

Turcja – Alanya

Wybierając się na wczasy do Turcji nie da się nie zwrócić uwagi na wspaniały nadmorski kurort – miasto Alanya. Miejsce kusi turystów kolorowym wachlarzem atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj tysiąc i jeden sposobów na spędzenie wolnego czasu, począwszy od ogromnego zaplecza gastronomicznego, kluby, dyskoteki, tawerny, po rozległe piaszczyste plaże, na których czekają na nas kolejne wakacyjne szaleństwa. Miasto tętni życiem dosłownie przez całą dobę, kto nie wierzy niech zobaczy na własne oczy.

Alanya leży na Riwierze Tureckiej tuż nad Morzem Śródziemnym, jest miastem światowym i wysokorozwiniętym. Mimo tego, że wchodzi w skład wschodniego wybrzeża, to niewiele ma wspólnego z bliskim wschodem a bliżej jej zachodnioeuropejskiemu stylowi życia. Miasto stawia na turystykę, co widać po inwestycjach w komfortowe zaplecze turystyczne, jednak w całym tym szaleństwie z zachodu nie zapomniano o zabytkach i tureckiej tradycji kulturalnej. Przed wiekami miasto było portem dla pirackich okrętów, dzięki czemu dziś możemy podziwiać godnie piętrzące się mury warowne, wieże, zamki i stare kościoły.

Do największych zabytków miasta Alanya zalicza się Twierdze Bizantyjską. Ta wyjątkowa budowla usytuowana jest na szczycie góry i wznosi się tuż nad Alanyą. Obserwując wybrzeże z jej słynnej „Czerwonej Wieży”, czuję się, że twierdza przez te wszystkie wieki sprawowała nad miastem pieczę, broniąc je przed najeźdźcami. „Czerwona Wieża” liczy sobie 33 metry, mury tego monumentu wbijają się w skały na całej linii  –  6400 m. długości. Na murach znajduje się 140 wież, a co kawałek można zauważyć dziury, poprzez które wylewana gorący olej na wrogów.   

Kolejną wyjątkową atrakcją Alanii jest grota Damlatas położona u podnóża twierdzy. Ze względu na lecznicze właściwości powietrza, jak również łatwe połączenie z centrum miasta, jaskinia jest jedną z nielicznych, które otworzono dla zwiedzających. W jej wnętrzu można podziwiać stalagmity i stalaktyt, które dochodzą nawet do 15 m. długości. Dodatkowo warto obejrzeć stocznie osmańskie (Tersane), które naprawdę robią piorunujące wrażenie na turystach z całego świata. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje