Turcja - Alanya

slider-left-handle.png
  • 114_iconslider.jpg
  • 8293_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Wybierając się na wczasy do Turcji nie da się nie zwrócić uwagi na wspaniały nadmorski kurort - miasto Alanya. Miejsce kusi turystów kolorowym wachlarzem atrakcji turystycznych. Znajdziemy tutaj tysiąc i jeden sposobów na spędzenie wolnego czasu, począwszy od ogromnego zaplecza gastronomicznego, kluby, dyskoteki, tawerny, po rozległe piaszczyste plaże, na których czekają na nas kolejne wakacyjne szaleństwa. Miasto tętni życiem dosłownie przez całą dobę, kto nie wierzy niech zobaczy na własne oczy.

Alanya leży na Riwierze Tureckiej tuż nad Morzem Śródziemnym, jest miastem światowym i wysokorozwiniętym. Mimo tego, że wchodzi w skład wschodniego wybrzeża, to niewiele ma wspólnego z bliskim wschodem a bliżej jej zachodnioeuropejskiemu stylowi życia. Miasto stawia na turystykę, co widać po inwestycjach w komfortowe zaplecze turystyczne, jednak w całym tym szaleństwie z zachodu nie zapomniano o zabytkach i tureckiej tradycji kulturalnej. Przed wiekami miasto było portem dla pirackich okrętów, dzięki czemu dziś możemy podziwiać godnie piętrzące się mury warowne, wieże, zamki i stare kościoły.

Do największych zabytków miasta Alanya zalicza się Twierdze Bizantyjską. Ta wyjątkowa budowla usytuowana jest na szczycie góry i wznosi się tuż nad Alanyą. Obserwując wybrzeże z jej słynnej „Czerwonej Wieży”, czuję się, że twierdza przez te wszystkie wieki sprawowała nad miastem pieczę, broniąc je przed najeźdźcami. „Czerwona Wieża” liczy sobie 33 metry, mury tego monumentu wbijają się w skały na całej linii  -  6400 m. długości. Na murach znajduje się 140 wież, a co kawałek można zauważyć dziury, poprzez które wylewana gorący olej na wrogów.   

Kolejną wyjątkową atrakcją Alanii jest grota Damlatas położona u podnóża twierdzy. Ze względu na lecznicze właściwości powietrza, jak również łatwe połączenie z centrum miasta, jaskinia jest jedną z nielicznych, które otworzono dla zwiedzających. W jej wnętrzu można podziwiać stalagmity i stalaktyt, które dochodzą nawet do 15 m. długości. Dodatkowo warto obejrzeć stocznie osmańskie (Tersane), które naprawdę robią piorunujące wrażenie na turystach z całego świata. 

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

433_guide_randomarticle.jpg Wakacje we dwoje, czyli...

Lato w Polsce trwa stanowczo za krótko! I właściwie od tego...

488_guide_randomarticle.jpg Co kraj, to obyczaj!

Planujesz zagraniczną wycieczkę? Przygotowałeś już...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

438_guide_randomarticle.jpg Na co zwrócić uwagę przy wyborze...

Zapadła decyzja – jedziemy na wakacje! Przed nami dużo...

520_guide_randomarticle.jpg Przereklamowane atrakcje

Jedziemy na wakacje z nadzieją, że zachwycą nas skarby...

498_guide_randomarticle.jpg Afrykańska przygoda

Polacy zakochali się w Egipcie i Tunezji, ale czy będąc w...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Neckermann Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Net Holiday Grecos Exim Tours 7Islands Wezyr Holidays Wygoda Travel Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Easy Travel Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.