Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Bodrum

Turcja – Bodrum

Turcja to kraj, który zadziwia swoim pięknem. Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje jednak w przypadku Turcji mamy do czynienia z pięknem uniwersalnym, które ciągle zaskakuje czymś innym, a zarazem świeżym. Kraj ten słynie z kalejdoskopu różnorodności, każda z miejscowości ma odrębny klimat, a niektóre z nich przypominają swoją strukturą typowo europejskie miasta. Bodrum to miasto, które zostało okrzyknięte mianem tureckiego "Santorini" lub "Saint Tropez", jest to miejscowość pełna kolorów, tonąca w pachnących kwiatach i błękicie Morza Egejskiego.

Bodrum położone jest w południowo-zachodniej Turcji w prowincji Mugla, tuż nad Morzem Egejskim. Jest idealnym miejscem wypadowym do takich wspaniałych nadmorskich kurortów jak zatoka Gökova, czy leżącej naprzeciw miasta greckiej wyspie Kos. Bodrum to miasto, które działa swoim urokiem dosłownie na każdego, nawet światowe sławy chętnie odwiedzają to miejsce. Wiele z przyjezdnych gwiazd, było na tyle oczarowanych urokiem miejscowości, że zdecydowało się wykupić nieruchomości na stałe. Kurort swoją sławę zawdzięcza  naturalnemu urokowi – kwiaty, zielona roślinność, turkusowe laguny, malownicze wysepki.

Do miejsc wartych zobaczenia zalicza się wyjątkowy port przepełniony żaglówkami i pięknymi jachtami, klimatyczne bazary, ratusz, pomnik Kemala Atatürka, plażę Halk – jedyną w mieście, dyskotekę Halikarnas, która cieszy się światową sławą i jest uznana za jeden z najlepszych klubów na świecie.

Turyści, którzy lubią zabawić się podczas swojego urlopu nie poczują się zawiedzeni, ponieważ nocą miasto tętni życiem całą dobę. W Bodrum każdy wygrywa wakacje swojego życia. 

Zostaw komentarz