Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Efez

Turcja – Efez

Gdy przekracza się starożytną bramę zbudowaną na prośbę cesarza Wespazjana, a Twoim oczom ukazują się pozostałości po antycznych łaźniach i agorze, wiesz, że właśnie wkroczyłeś w niezwykły świat Turcji, a Efez poznajesz każdym zmysłem. Efez jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą poczuć się częścią antycznego świata. To zaczarowane mitycznością miasto sprawi, że większość swoich oszczędności stracisz na kliszę fotograficzną, a każdy trzymając aparat w ręku poczuje się jak prawdziwy fotograf.

Trudno się dziwić – tu każde miejsce jest atrakcyjnym elementem bogatej, zabytkowej mozaiki. Każdy element przyciąga Twoją uwagę i wcale nie musi o Ciebie zabiegać, po prostu jest – a Ty nie przechodzisz obok nich obojętnie. Efez jako jedno z nielicznych miast na świecie posiada taką liczbę zabytków, a właściwie śmiało można powiedzieć, że ta część Turcji jest jednym wielkim, atrakcyjnym zabytkiem.

Z pewnością nie trzeba zachwalać Świątyni Hadriana bogatej w wiele posągów i wciąż nieodkrytych tajemnic. Świątynia została zbudowana w II wieku i jest przedstawicielem stylu korynckiego. Co roku miliony turystów podziwia bogactwo tego miejsca. Ci, którzy antyczne teatry znają tylko z książkowych fotografii mają niebywałą okazję, by w Efezie zobaczyć 38 m Wielki Teatr, który w czasach swej świetności mieścił nawet 24 tys. widzów! Do tej ogromnej muszli prowadzi Droga Arkadiusza, która dawniej oświetlana była pochodniami. Dziś pozostały po niej jedynie ruiny, które i tak zasługują na uwagę.

Efez to miasto-muzeum. Droga Marmurowa wykładana płytami prowadzi do najważniejszych zabytków w mieście. Zostały w niej wygrawerowane, starożytne reklamy, np. domów publicznych! W którym miejscu na świecie zobaczysz podobne rzeczy? Które miasto może pochwalić się antyczną, budowaną przez 120 lat, świątynią Artemidy, uznaną za jeden z siedmiu cudów świata? I w końcu najważniejsze ? nigdzie indziej nie poczujesz się jak mitologiczny bohater czy starożytna bogini tureckiej potęgi! Turcja warta jest Twojego przyjazdu!

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje