Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Fethiye

Turcja – Fethiye

Miasto Fethiye to przede wszystkim ostoja spokoju dla zagubionych dusz, to nadmorski kurort, w którym można zaszyć się z dala od zgiełku towarzyszącemu dużym miejscowościom turystycznym. Dzięki dobremu przygotowania infrastruktury, Fethiye to także świetna baza wypadowa do okolicznych miast i tym samym niepowtarzalna okazja do zobaczenia atrakcji turystycznych całego regionu. W mieście panuje klimat typowo śródziemnomorski, który sprzyja zdrowemu wypoczynkowi. Miasto zawdzięcza taką atmosferę wyjątkowemu otoczeniu gór, które skutecznie odcinają wybrzeże Fethiye od reszty świata zatrzymując nadmorskie powietrze. Fethiye położone jest w południowej części Turcji, w prowincji Mugla, tuż nad Morzem Śródziemnym. Miasto posiada starożytny charakter, a ducha dawnych czasów wciąż daje się wyczuć na każdym kroku. Można powiedzieć, że na taki stan rzeczy miał wpływ fundament, na którym zbudowano dzisiejsze Fethiye – czyli podwaliny starożytnego miasta Telmessos. Choćby z powyższych powodów warto spędzić wakacje w Turcji.

Niewątpliwie Fethiye emanuje metafizyczną aurą, ale trudno stwierdzić czy bije ona z podnóża miasta czy z położonego 6 km od Fethiye  – Kayakov – zwanego inaczej „miastem duchów”. Legendarną miejscowość Kayakov niegdyś zamieszkiwali Grecy, którzy w 1924 roku zostali wysiedleni do ojczystego kraju. Od tamtego czasu miasto stoi opustoszałe, budząc postrach pośród przejeżdżających turystów.

Do największych zabytków Fethiye należą wykute w stromej, wznoszącej się nad miastem ścianie zagadkowe grobowce skalne. Największy z nich należy do Amyntasa, króla Macedonii. Po tych wszystkich tajemniczych atrakcjach przyszedł czas na te, dzięki którym Fethiye naprawdę gwarantuje prawdziwy wypoczynek. Miasto posiada rozległą zatokę, atrakcyjną promenadę biegnącą wzdłuż portu, a także dzielnicę targową w samym centrum. Natomiast co do grobowej powagi, to ginie ona w gąszczu wspaniałej roślinności, gdzieś pomiędzy kolorowymi wzgórzami porośniętymi piniami, a zatoką tonącą w turkusie krystalicznie czystej wody. Mimo wszystkich strasznych legend Fethiye jest po prostu uroczym miastem, w który, jeżeli tylko się chcę, można naprawdę dobrze się zabawić.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje