Turcja - Fethiye

slider-left-handle.png
 • 8295_iconslider.jpg
 • 694_iconslider.jpg
 • 695_iconslider.jpg
 • 696_iconslider.jpg
 • 697_iconslider.jpg
 • 698_iconslider.jpg
 • 699_iconslider.jpg
 • 700_iconslider.jpg
 • 701_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Miasto Fethiye to przede wszystkim ostoja spokoju dla zagubionych dusz, to nadmorski kurort, w którym można zaszyć się z dala od zgiełku towarzyszącemu dużym miejscowościom turystycznym. Dzięki dobremu przygotowania infrastruktury, Fethiye to także świetna baza wypadowa do okolicznych miast i tym samym niepowtarzalna okazja do zobaczenia atrakcji turystycznych całego regionu. W mieście panuje klimat typowo śródziemnomorski, który sprzyja zdrowemu wypoczynkowi. Miasto zawdzięcza taką atmosferę wyjątkowemu otoczeniu gór, które skutecznie odcinają wybrzeże Fethiye od reszty świata zatrzymując nadmorskie powietrze. Fethiye położone jest w południowej części Turcji, w prowincji Mugla, tuż nad Morzem Śródziemnym. Miasto posiada starożytny charakter, a ducha dawnych czasów wciąż daje się wyczuć na każdym kroku. Można powiedzieć, że na taki stan rzeczy miał wpływ fundament, na którym zbudowano dzisiejsze Fethiye - czyli podwaliny starożytnego miasta Telmessos. Choćby z powyższych powodów warto spędzić wakacje w Turcji.

Niewątpliwie Fethiye emanuje metafizyczną aurą, ale trudno stwierdzić czy bije ona z podnóża miasta czy z położonego 6 km od Fethiye  – Kayakov – zwanego inaczej „miastem duchów”. Legendarną miejscowość Kayakov niegdyś zamieszkiwali Grecy, którzy w 1924 roku zostali wysiedleni do ojczystego kraju. Od tamtego czasu miasto stoi opustoszałe, budząc postrach pośród przejeżdżających turystów.

Do największych zabytków Fethiye należą wykute w stromej, wznoszącej się nad miastem ścianie zagadkowe grobowce skalne. Największy z nich należy do Amyntasa, króla Macedonii. Po tych wszystkich tajemniczych atrakcjach przyszedł czas na te, dzięki którym Fethiye naprawdę gwarantuje prawdziwy wypoczynek. Miasto posiada rozległą zatokę, atrakcyjną promenadę biegnącą wzdłuż portu, a także dzielnicę targową w samym centrum. Natomiast co do grobowej powagi, to ginie ona w gąszczu wspaniałej roślinności, gdzieś pomiędzy kolorowymi wzgórzami porośniętymi piniami, a zatoką tonącą w turkusie krystalicznie czystej wody. Mimo wszystkich strasznych legend Fethiye jest po prostu uroczym miastem, w który, jeżeli tylko się chcę, można naprawdę dobrze się zabawić.

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

404_guide_randomarticle.jpg Niezbędnik wczasowicza

Swój urlop planowaliśmy już od dawna, wybraliśmy...

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

9597_guide_randomarticle.JPG Ruszyło stacjonarne biuro...

Wycieczka.pl rozszerzyła swoją działalność i od dzisiaj...

495_guide_randomarticle.jpg Gdzie w podróż poślubną?

Nadszedł ten długo oczekiwany wielki dzień – ceremonia...

449_guide_randomarticle.jpg Którą Wyspę Kanaryjską wybrać?

Wyspy Kanaryjskie niemalże od zawsze uznawane są za idealne...

9560_guide_randomarticle.jpg Słowacka alternatywa wakacji

Aby nasze wakacje były udane wcale nie musimy jechać do...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
 • Gwarancja najniższej ceny!
 • Miła i fachowa pomoc konsultanta
 • Bezpieczne zakupy

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.