Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Istambuł

Turcja – Istambuł

Kolebka cywilizacji, skarb starożytnego świata, mozaika Zachodu i niezwykłego Orientu. Oto Istambuł – bajkowa brama łącząca Azję i Europę.Turcja ma się czym chwalić, Istambuł jest prawdziwym rajem, w którym podziały przestają mieć znaczenie. Tu tłem bajkowych, islamskich meczetów są świątynie judaistyczne i Kościoły katolickie. Stary Istambuł ma zachodni klimat, pachnie wonią Orientu i wciąż zaskakuje greckimi pozostałościami. To jedno z największych miast na świecie co roku przyciąga miliony turystów i trudno się dziwić. W końcu leży na dwóch kontynentach jednocześnie, których granicę wyznacza cieśnina Bosfor. Samo położenie geograficzne stanowi już ogromny plus tego miejsca.

Jeśli jesteś w Istambule, nie zastanawiaj się co zwiedzać, bowiem każde miejsce zasługuje na Twoją uwagę. Hagia Sophia zachwyci cię swoją monumentalnością, wędrując dalej spotkasz Muzeum Adama Mickiewicza, które przeniesie cię w cudowny klimat romantycznego świata. Przesuwając się wzdłuż urokliwych ulic Istambułu z pewnością nie ominiesz Muzeum Archeologicznego  jednego z najbardziej znanych ośrodków kulturalnych na świecie.

O Błękitnym Meczecie nie trzeba długo mówić, sama nazwa stanowi największą wartość. Ten najokazalszy meczet Istambułu stanowi jego prawdziwą chlubę i powód do dumy, jednocześnie od lat uznawany jest przez turystów za najpiękniejszy zabytek Europy. Błękitny Meczet co roku jest celem wycieczek turystów z całego świata. Istambuł słynie z ogromnej ilości malowniczych akweduktów, zachwycających kolumn, kolorowych bazarów i baśniowych pałaców, wśród których z pewnością poczujesz się jak w bajce. Niemożliwością jest ominięcie najbardziej ruchliwego miejsca miasta – Placu Taksim, którzy łączy świat biznesu z centrami handlowymi. Ciężko wymienić wszystkie atrakcje tego czarującego miasta, bo cały Istambuł to jedna wielka atrakcja. Most Bosforski, największy w Turcji port na Złotym Rogu, zabytkowe budynki przekształcone w restauracje i hotele zachwycają i gwarantują, że każdy wyjazd zapowiada kolejny.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje