Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Turcja   /  Regiony-turcji   /  Turcja – Kusadasi

Turcja – Kusadasi

Kusadasi to miasto, które jeszcze do niedawna było w stanie turystycznego bezruchu. Na szczęście w latach 80. władze miasta zaczęły inwestować w infrastrukturę i rozwój zaplecza turystycznego. Wiele rzeczy uległo znacznej poprawie, a wszelkie operacje mające na celu regenerację miejscowości przeprowadzono na tyle skutecznie, że bez większych problemów udało się wyjść z zapomnienia.

Dziś Kusadasi zostało okrzyknięte jednym z  najlepszych kurortów w basenie Morza Egejskiego i nie jest to ocena na wyrost. Miasto posiada dobrze prosperującą bazę noclegową, nowoczesne kluby, niezliczoną ilości sklepów i restauracji. W sezonie przyjeżdża tu masa turystów, dlatego lepiej zaplanować swój urlop w maju, wrześniu lub w październiku, chyba że jest się przygotowanym na prawdziwe wakacyjne szaleństwo.

Kusadasi może być świetną bazą wypadową do pobliskich miejscowości, co stwarza  wyśmienitą okazję do poznania regionu. Do najciekawszych atrakcji należą okoliczne antyczne miasta Efez, Priene, Milet i Didyma a także plaże w Altînkum, w  Parku Narodowym Dilek czy trochę bardziej oddalone plaże Afrodyzji i Pamukkale. Największym zabytkiem są pozostałości po greckim mieście Efez, jest to miejsce, gdzie powstała mitologia grecka, a św. Jan napisał apokalipsę. Przeczytaj u nas więcej o malowniczym mieście Efez.

Będąc na miejscu warto rozwinąć skrzydła i pokusić się na jedno z wielu szaleństw przygotowanego dla miłośników sportów wodnych. Ciekawą opcją spędzenia wolnego czasu są kursy relaksacyjne połączone z pływanie w towarzystwie uroczych delfinów. Kusadasi to przede wszystkim nieziemskie centrum kulturalne, pełne atrakcji i gwarantujące niekończącą się zabawę. Bogaty wachlarz proponowanych rozrywek i zróżnicowanie walorów turystycznych jest gwarancją udanego urlopu. 

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje