Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Wyspy Cooka – przewodnik, porady, informacje

Wyspy Cooka – przewodnik, porady, informacje

Jeśli przyszłoby nam opisać raj, z pewnością pojawiłyby się w nim takie elementy jak ciepła, krystaliczna, błękitna woda, przesycone zielenią rośliny, bujne palmy, kolorowe kwiaty, bezchmurne, niebieskie niebo i gorące słońce. Do tego należałoby dodać spokój, błogość i atmosfer szczęścia. Jeśli mielibyśmy nadać naszej oazie nazwę, idealnie pasowałoby określenie „Wyspy Cooka”.

Wyspy Cooka są terytorium zależnym Nowej Zelandii i leżą na południowym Oceanie Spokojnym. Do Wysp Cooka zalicza się aż 15 atoli oraz dwa łańcuchy wysp: Południowe Wyspy Cooka i Północne Wyspy Cooka.

Z wyspami wiąże się ciekawa historia. Zostały one odkryte w 1595 r. przez Hiszpana – Álvaro de Mendaña y Neyra. Jednak swą nazwę zawdzięczają nie jemu, a Jamesowi Cook, który odkrył je ponownie w 1773 r i pierwotnie nazwał je mianem „Hervey Island”. Od 1824 r archipelag ten nazywa się Wyspami Cooka.

laguna www.sxc.hu

Śmiało można powiedzieć, że Wyspy Cooka pozostają dziewicze po dziś dzień. Należą one bowiem do najrzadziej odwiedzanych miejsc świata, głównie ze względu na odległość. Wydaje się, że nawet czas ma trudności z dotarciem do wysp. Żyje się tu bowiem spokojnie, bezstresowo, powoli. To natura wyznacza bieg życia. Niemalże każdy skrycie marzy o dopłynięciu do sławnej na całym świecie wysepki – One Foot Island, która leży w lagunie wyspy Aitutaki. Podróż z Aitutaki trwa ok. godziny, ale gdy dopłyniemy na miejsce, naszym oczom ukazuje się niesamowita panorama: znikające podczas przypływy ławice piasku, egzotyczne palmy, niesamowite plaże.

Mieszkańcami wyspy są uprzejmi, żyją z uprawy cytrusów i palm kokosowych. Jak na rajską wyspę przystało, popularny jest tu połów pereł!

Wyspy Cooka są miejscem przeznaczonym dla szczęśliwców, nie każdy może odkryć to niesamowite miejsce. Może to i dobrze, dzięki temu Wyspy Cooka zachowaly jedyny w swoim rodzaju urok. Nie możemy jednak zapominać, że mimo wszystko powstała tu cała sieć hoteli, basenów i restauracji. Jeśli od zawsze planowaliśmy podróż życia, to Wyspy Cooka są idealne. Niestety wciąż pozostają drogie, jeśli jednak oszczędzaliśmy pieniądze, po to by pewnego dnia wyruszyć w egzotyczną przygodę – powinniśmy w tym momencie podjąć decyzję co do celu podróży. Bardziej rajskiego zakątka nie znajdziesz…

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje