Wyspy Cooka - przewodnik, porady, informacje

slider-left-handle.png
  • 7602_iconslider.jpg
  • 7603_iconslider.jpg
  • 7604_iconslider.jpg
  • 7599_iconslider.jpg
  • 7600_iconslider.jpg
  • 7601_iconslider.jpg
slider-right-handle.png

Jeśli przyszłoby nam opisać raj, z pewnością pojawiłyby się w nim takie elementy jak ciepła, krystaliczna, błękitna woda, przesycone zielenią rośliny, bujne palmy, kolorowe kwiaty, bezchmurne, niebieskie niebo i gorące słońce. Do tego należałoby dodać spokój, błogość i atmosfer szczęścia. Jeśli mielibyśmy nadać naszej oazie nazwę, idealnie pasowałoby określenie „Wyspy Cooka”.

Wyspy Cooka są terytorium zależnym Nowej Zelandii i leżą na południowym Oceanie Spokojnym. Do Wysp Cooka zalicza się aż 15 atoli oraz dwa łańcuchy wysp: Południowe Wyspy Cooka i Północne Wyspy Cooka.

Z wyspami wiąże się ciekawa historia. Zostały one odkryte w 1595 r. przez Hiszpana - Álvaro de Mendaña y Neyra. Jednak swą nazwę zawdzięczają nie jemu, a Jamesowi Cook, który odkrył je ponownie w 1773 r i pierwotnie nazwał je mianem „Hervey Island”. Od 1824 r archipelag ten nazywa się Wyspami Cooka.

laguna www.sxc.hu

Śmiało można powiedzieć, że Wyspy Cooka pozostają dziewicze po dziś dzień. Należą one bowiem do najrzadziej odwiedzanych miejsc świata, głównie ze względu na odległość. Wydaje się, że nawet czas ma trudności z dotarciem do wysp. Żyje się tu bowiem spokojnie, bezstresowo, powoli. To natura wyznacza bieg życia. Niemalże każdy skrycie marzy o dopłynięciu do sławnej na całym świecie wysepki – One Foot Island, która leży w lagunie wyspy Aitutaki. Podróż z Aitutaki trwa ok. godziny, ale gdy dopłyniemy na miejsce, naszym oczom ukazuje się niesamowita panorama: znikające podczas przypływy ławice piasku, egzotyczne palmy, niesamowite plaże.

Mieszkańcami wyspy są uprzejmi, żyją z uprawy cytrusów i palm kokosowych. Jak na rajską wyspę przystało, popularny jest tu połów pereł!

Wyspy Cooka są miejscem przeznaczonym dla szczęśliwców, nie każdy może odkryć to niesamowite miejsce. Może to i dobrze, dzięki temu Wyspy Cooka zachowaly jedyny w swoim rodzaju urok. Nie możemy jednak zapominać, że mimo wszystko powstała tu cała sieć hoteli, basenów i restauracji. Jeśli od zawsze planowaliśmy podróż życia, to Wyspy Cooka są idealne. Niestety wciąż pozostają drogie, jeśli jednak oszczędzaliśmy pieniądze, po to by pewnego dnia wyruszyć w egzotyczną przygodę - powinniśmy w tym momencie podjąć decyzję co do celu podróży. Bardziej rajskiego zakątka nie znajdziesz...

Nie wiesz gdzie jechać?

Wypełnij poniższy formularz, a my pomożemy
Ci wybrać najlepszą ofertę.

Zostaw wiadomość »

Zadzwoń do nas

12 333 77 79
 pn-sb: 10-21, nd: 10-20

Przewodnik - losowe artykuły

482_guide_randomarticle.jpg Poznaj zalety wycieczek first...

W ostatnim czasie wybuchł prawdziwy boom na wycieczki last...

530_guide_randomarticle.jpg Cypr Północny, nowy raj dla...

Cypr  Północny  to  kraj  dziewiczy...

164_guide_randomarticle.jpg Typowe gafy turysty

Jak uniknąć faux-pas wobec współtowarzyszy podróży lub...

280_guide_randomarticle.jpg Sposób na karnawał

Zupełnie inne państwa, a co za tym idzie - zupełnie inna...

511_guide_randomarticle.jpg Odważne wakacje!

Porzuć myśl o Grecji, Egipcie czy Tunezji. Odkryj zupełnie...

9559_guide_randomarticle.JPG Gdzie można jechać bez paszportu?

Marzą Ci się egzotyczne wakacje? A może chciałbyś stanąć...

Przewodnik - inne kraje

Polecane wycieczki

woman-in-hat.jpg
Dlaczego warto rezerwować
na Wycieczka.pl?
  • Gwarancja najniższej ceny!
  • Miła i fachowa pomoc konsultanta
  • Bezpieczne zakupy
Odwiedź nasz salon sprzedaży
w Krakowie!
Biuro
Biuro Podróży Wycieczka.pl
Futura Park Kraków
ul. Prof. A. Różańskiego 32
32-085 Modlniczka k. Krakowa

Zobacz na mapie »

Najlepsze biura podróży na Wycieczka.pl

Rainbow Tours Rainbow Tours Biuro podróży ITAKA Grecos Exim Tours Wezyr Holidays Logos Tours Biuro podróży Best Reisen Trade and Travel Rudolf Reisen Ecco Holiday Ecco Travel Atlas Tours Itaka & Gala Prima Holiday Sun & Fun
Pomożemy Ci znaleźć odpowiednią ofertę.
Zostaw swój numer. Oddzwonimy wkrótce.