Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Filipiny   /  Filipiny – Zdrowie i szczepienia
sxc.hu

Filipiny – Zdrowie i szczepienia

Podróżnych z Polski nie obowiązują żadne szczepienia obowiązkowe. Warto jednak na co najmniej 6 tygodni przed wyjazdem skontaktować się z lekarzem w celu konsultacji niektórych szczepień zalecanych na Filipinach.

Spośród chorób występujących na Filipinach należy wymienić :

  • wirusowe zapalenie wątroby typu A i B;
  • chorobę Heinego – Medina;
  • tężec i błonicę;
  • engę (choroba wirusowa o cechach gorączki krwotocznej);
  • malarię – na terenach zagrożonych występuje przez cały rok, nie jest spotykana w miastach i górach; przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w leki przeciwmalaryczne i środki ochrony przed ukłuciami komarów.

W zależności od terminu i charakteru naszej wyprawy można zaszczepić się przeciw:

  • japońskiemu zapaleniu mózgu i
  • durowi brzusznemu.

Ze względu na tropikalny klimat, pobyt na Filipinach może być uciążliwy dla osób starszych, dzieci i przewlekle chorych (chodzi tu zwłaszcza o choroby układu krążenia).

Wyjazd, szczególnie w porze deszczowej, powinien być uprzednio skonsultowany z lekarzem. Należy pamiętać o nakryciu głowy i stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV – komplikacje wywołane udarem bądź oparzeniami słonecznymi mogą być bardzo poważne.

Przed wyjazdem należy się ubezpieczyć. Mimo, iż koszty leczenia na Filipinach nie są tak wysokie jak w Europie, to i tak możemy słono zapłacić za opiekę medyczną (szczególnie w nagłych i ciężkich przypadkach).

Posiadacze kart Euro26 i ISIC są automatycznie ubezpieczani. W przypadku korzystania z ubezpieczenia trzeba niezwłocznie powiadomić ubezpieczyciela – w przeciwnym wypadku możemy utracić prawo do korzystania z niego.

Wizyta u lekarza na Filipinach kosztuje kilkanaście dolarów.
Natomiast koszt leczenia szpitalnego waha się od kilkudziesięciu do kilkuset dolarów za dobę (w zależności od standardu szpitala bądź kliniki, w której jesteśmy poddawani hospitalizacji). Jeśli regularnie przyjmujemy jakiś lek należy mieć przy sobie jego skład po łacinie albo wykupić jeszcze w Polsce odpowiedni zapas.

Na Filipinach należy również uważać na spożywane produkty. Owoce i warzywa trzeba myć przegotowaną wodą, a dodatkowo warto obierać je ze skórki. Lokale gastronomiczne, w których higiena na pierwszy rzut oka pozostawia wiele do życzenia, należy omijać z daleka. Musimy zachować ostrożność przy spożyciu sałatek, mięsa, owoców morza i lodów – zatrucia pokarmowe mogą być groźne dla zdrowia i życia. Absolutnie niewskazane jest picie wody z nieznanego źródła (podobnie rzecz się ma z sokami i mlekiem).
Kostki lodu dorzucane do napojów często zrobione są z nieprzegotowanej wody, dlatego trzeba na nie uważać. Najlepiej spożywać kapslowaną wodę mineralną zakupioną w sklepie – ryzyko zachorowań jest wówczas najmniejsze. Należy uważać na wodę niegazowaną sprzedawaną w zakręcanych plastikowych butelkach – często jest to zwykła woda z kranu, zawierająca liczne bakterie i pasożyty groźne dla naszego zdrowia.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje