Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Grecja   /  Regiony   /  Grecja – Riwiera Olimpijska

Grecja – Riwiera Olimpijska

Są takie miejsca na świecie, których piękno jest tak nadzwyczajne, że zapiera dech w piersiach. Bez wątpienia jednym z takich miejsc jest Riwiera Olimpijska.

Spędzając tutaj wakacje można uwierzyć w potęgę greckich bogów i w to, że udało im się stworzyć raj na ziemi. Riwiera Olimpijska znajduje się na wschodnim wybrzeżu Grecji. Ten słynny kurort liczy sobie aż 70 kilometrów, łącząc w sobie pas plaż od Methoni na północy po Nei Pori na południu.

Można sobie zadać pytanie co wyróżnia Riwierę Olimpijską od innych miejsc wypoczynkowych – otóż fenomen Riwiery Olimpijskiej polega na niesamowitych warunkach pogodowych, czystych piaszczystych plażach i malowniczym krajobrazie górskim. Wszystko to jest jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki stosunkowo niskim cenom.

Kolejnym plusem tego miejsca jest możliwość manewrowania terminem wyjazdu. Co najważniejsze wybierając się na Riwierę Olimpijską nie musimy planować naszego wyjazdu w środku sezonu, gdyż wspaniała pogoda utrzymuje się tutaj przez cały rok.

Wakacje na Riwierze Olimpijskiej można spędzić na wiele sposób, z jednej strony możemy całkowicie oddać się wypoczynkowi na plaży, zaś z drugiej możemy eksplorować tereny górskie, wspinając się po stokach bądź spacerować szlakami turystycznymi. Kiedy przyjdzie nam ochota spędzić swój wolny czas w aktywnej formie, będziemy mogli skorzystać z usług jednej z wielu wypożyczalni sprzętu wodnego. Kąpieliska położone są ok. 50 km na południ od Salonik. Całe wybrzeże zajmuje równina Pieria, nad którą roztacza się pasmo górskie Pieria oraz dostojne masywy Olimpu i Ossy.

kokoko

Miłośnicy surfingu, nurkowania i rowerów górskich odnajdą na miejscu wszystko, co potrzebne do uprawiania tych sportów. Niezależnie od wieku czy charakteru wypoczynku na Riwierze Olimpijskiej każdy znajdzie coś dla siebie.

Riwiera Olimpijska jest miejscem typowo wypoczynkowym, gdzie środowisko naturalne góruje nad cywilizacją. Dzięki takiemu stanu rzeczy przez cały nasz urlop możemy cieszyć się spokojem i bujną przyrodą z dala od gwaru i szarości miasta.

Riwiera Olimpijska ze swoją przepiękną panoramą jest także idealnym miejscem na romantyczne przechadzki dwojga zakochanych. Pary w takim miejscu zapomną o całym świecie i będą mogły całkowicie skupić się tylko na sobie podczas swojego urlopu.

Jeżeli chodzi o zabytki to jest ich naprawdę niewiele, w samej Riwierze warto zatrzymać się w Litohoro, Leptokarii bądź Paralii. Godnym uwagi jest zielony wąwóz Tempe. W całym regionie przeważają spokojne wioski, liczne tawerny i tradycyjne restauracje. Riwierę Olimpijską można uznać za ostoję prawdziwej kultury greckiej i dawnych czasów. Wydaje się ona niezmieniona od lat, co stanowi prawdziwy skarb w dzisiejszych czasach – w tym miejscu można naprawdę odpocząć.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje