Wycieczka.pl

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur
adipiscing elit. Etiam posuere varius
magna, ut accumsan quam pretium
vel. Duis ornare

Latest News
Follow Us
GO UP
  /  Przewodnik   /  Peru   /  Peru – Na granicy

Peru – Na granicy

Każdy turysta wybierający się do Peru wyłącznie z zamiarem wypoczynku (oznacza to pobyt nie dłuższy niż 90 dni) jest zwolniony z obowiązku posiadania wizy. Jedynym dokumentem upoważniającym nas do bezwizowego pobytu na terenie Peru jest aktualny paszport (musi być ważny co najmniej 6 miesięcy przed ustalonym terminem powrotu). Każdy wczasowicz podczas przekraczania terytorium Peru otrzymuje od służb celnych kartę turysty, ważne jest by taki dokument dołączyć do naszego paszportu i podczas urlopu mieć go przy sobie w bezpiecznym miejscu. Na granicy jesteśmy zobowiązani okazać bilet powrotny potwierdzający czas trwania naszego urlopu.

Obywatele polscy, którzy chcą przybywać na terenie Peru jako eksperci, wolontariusze, studenci czy też innego rodzaju specjaliści, na podstawie międzynarodowych umów o wzajemnej współpracy mają prawo do przekroczenia granicy peruwiańskiej na podstawie wiz odpowiadających charakterowi ich pobytu. Tego typu wizy można wyrobić w jednym z konsulatów peruwiańskich, natomiast nie można ich otrzymać na lotnisku w Limie, jak również na drogowych przejściach granicznych. Najbliższe konsulaty Republiki Peru w krajach ościennych znajdują się w Ekwadorze (Quito, Guayaquil a także Machala), w Boliwii (La Paz) oraz w Chile (Arica). Wszelkiego rodzaju pomoc czy też bardziej szczegółowe informacje o aktualnych procedurach,, a także wymaganiach jakie należy spełnić, by uzyskać wizę można otrzymać w Ambasadzie Peru w Warszawie.

Turyści, którzy chcą spędzić dłuższy czas niż wyznaczony limit trzech miesięcy na terenie Peru, są zmuszeni opuścić terytorium tego kraju, by ponownie przekroczyć jego granicę. Gdy już będziemy w posiadaniu wszelkich dokumentów, które pozwolą nam zgodnie z peruwiańskim prawem przekroczyć granicę, możemy przygotować się na wszelkie ograniczenia codo wwozu i wywozu towarów przez terytorium Peru. W obowiązujących przepisach celnych nie ma żadnej wzmianki co do ograniczeń dotyczących obcej waluty, oczywiście powyżej racjonalnej kwoty nie przekraczającej sumy 10 000 USD na osobę (większe kwoty należy zdeklarować na przejściu granicznym, a także okazać dokument potwierdzający,  że ich źródło jest legalne).  Nie jest wymagana określona kwota na pobyt, niemniej jednak średni koszt dziennego utrzymania turysty wynosi ok. 50 USD.

Natomiast każdego turystę obowiązuje  opłata lotniskowa przy wylocie – 31 USD od osoby, a przy podróżowaniu wewnątrz Peru  – od 4 do 6 USD. Wszelkiego rodzaju normy czy też restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie obowiązujących. Jedynym materiałami, których przewóz jest skrupulatnie przestrzegany to rośliny i zwierzęta – naruszenie przepisów w tej kwestii podlega surowym karom. Przewożenie wyrobów rzemiosła artystycznego również w znacznym stopniu jest kontrolowane. Wszelkiego rodzaju antyki, dobra o wartości historycznej i narodowej a w szczególności przedmioty pochodzące z miejsca prac archeologicznych, bez specjalnych zezwoleń przez służby celny są zakazane w przewożeniu. Jeżeli zdecydujemy się na zakup dzieła sztuki czy też jakiegokolwiek innego wyrobu artystycznego musimy zachować dowód zakupu, który będziemy zobowiązani okazać podczas kontroli celnej. Bez cła można przewozić 400 papierosów, 50 cygar czy też 3l alkoholu. Wartość podarunków nie może przekraczać 300 USD.

Zostaw komentarz

Oferta dedykowana

Formularz kontaktowy

Nie wiesz dokąd jechać? Masz pytanie lub po prostu chcesz się z nami skontaktować?
Zapraszamy do wypełnienia formularza, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie.

Twoje dane kontaktowe

Dorośli: - + Dzieci: - +

Kiedy i dokąd

Wyczyść Wyczyść Popularne kierunki Wszystkie kierunki Bułgaria
Egipt
Grecja
Hiszpania
Tunezja
Turcja
Wyspy Zielonego Przylądka
Włochy
Zjednoczone Emiraty Arabskie

Długość pobytu

do 3 dni 4-6 dni 7-9 dni 10-13 dni 14-16 dni

Dodatkowe informacje